Apple Watch Haziran’a Kadar Sadece Online’da Satılacak!

Apple, akıllı saati Apple Watch için Haziran ayına kadar sadece online üzerinden sipariş alacaklarını duyurdu. Bu tarihe kadar Apple Store’lardan Apple Watch satılmayacak. 

Apple Watch‘un ön sipariş ile satışa sunulmasından bu yana tam bir hafta oldu ve ürün hala ilk günkü gibi yüksek bir talep görüyor. Bu durum çok iyi bir tablo olarak görülse de bu zamanlar Apple açısından hiç de rahat bir şekilde geçmiyor.

Apple’da bu durumu biraz rahatlatmak adına ilk adımı verilen ön siparişlerin ulaşım tarihini erteleyerek atmıştı. Ancak Apple Watch meraklıları bu duruma aldırış etmeden ürünlerinin kendilerine Haziran ayından sonra ulaşacağını bilseler dahi Apple Watch satın almaya devam etti. Bu da Apple Store‘ların dolup taşması ve deneme ve satın alma metodu nedeni ile çalışanlarında günün her saati Apple Watch meraklıları ile ilgilenmesine sebep oldu.

Bunu kesin Oku : Apple Watch Kampanyası Bugün Al 4 Ay Sonra Öde!

Apple’da hemen bu duruma el attı ve Apple Online ve Perakende Mağazalar Kıdemli Başkan Yardımcısı Angela Ahrendts, Apple Store çalışanlarına bundan böyle mağazalardan Apple Watch satılmayacağına dair bir mail gönderdi. Ahrendts‘in gönderdiği mailde yer alan bilgilere göre Apple Watch’un Apple Store’lar üzerinden tekrar satılabileceği tarih ise Haziran ayı. Apple Watch almak isteyenler de bu tarihe kadar online üzerinden sipariş verecekler.

Apple Watch için mağazalar üzerinden yine deneme ve inceleme yapılacak ancak bu sefer metod deneme ve satın alma yerine deneme ve gitme üzerine olacağı için Apple ve çalışanları biraz daha fazla nefes alabilecek. Bu nefes alma durumu da muhtemelen bugüne kadar alınmış Apple Watch siparişlerinin yetiştirilmesinde harcanacak.

Yetiştirilme derken alınan Apple Watch’ların kullanıcılara ulaşacağı kesin bir tarih hala ortada yok. Zaten Apple da akıllı saati Apple Watch’un sayfasından da 24 Nisan tarihini kaldırmış ve yerine yakında ibaresini koymuş durumda. Bakalım ne olacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.