Apple Watch Kampanyası Bugün Öde 4 Ay Sonra Al!

Ön siparişine dün itibari ile başlanan Apple Watch beklenenin aksine kullanıcılarına 24 Nisan’da değil Haziran ve Ağustos aylarında ulaştırılacak. Peki ya bu durumun sebebi ne?

Apple Watch için beklenen gün geldi ve akıllı saat dün itibari ile ön siparişe sunuldu. Gece saat 12’yi geçtikten sonra onlineda ön sipariş ile satışına başlanan ürün mağazalarda ise ilk olarak Sidney‘de bulunan Apple Store‘da ön sipariş ile satılmaya başlandı. Buraya kadar her şey normal, hatta her zamanki mağaza önü kuyruklarda mevcut. Ceo Tim Cook‘a durum sorulduğunda da her şey harika cevabı alınıyor. Bu duruma göre satılan Apple Watch‘ların sahiplerine 24 Nisan itibari ile ulaşması gerekiyor.

Peki o zaman online üzerinden ön sipariş ile Apple Watch satın almak isteyen kullanıcıların karşılaştıkları Haziran ve Ağustos’ta elinizde gibi durumlarda neyin nesi? Bir çok kullanıcı bu durum için görüntüleri sosyal ağlarda paylaşmış durumda ve genel olarak Apple Watch modellerinin kullanıcılara ulaşma süreleri Apple Watch modelleri için 4 ile 6 hafta arası, Apple Watch Sport modelleri için Haziran ayı ve özel hizmet ile kullanıcılara sunulacak denilen Apple Watch Edition modelleri için Ağustos ayı şeklinde.

Bu durum üzerine Apple Online ve Perakende Mağazalar Kıdemli Başkan Yardımcısı Angela Ahrendts tarafından gelen bir açıklama da kullanıcılara Apple Watch modellerini Apple Store’lardan almalarını istedikleri yer alıyor. Ahrendts online üzerindeki satışların ulaşma sürelerini hakkında herhangi bir bilgi vermediği gibi Apple Store‘lardan alınan Apple Watch modellerinin de 24 Nisan’da kullanıcılarda olacağı garantisini de vermiş değil.

Apple Watch‘un Apple Store‘lardan satın alınma şekli ise önce ürün için rezervasyon alınması ile başlayıp, ürün denemesi, mağaza üzerinden ön sipariş ile satın alma ve ürünün size ulaşmasını beklemek için arkanızı dönüp bi tarafınıza bakarak evinize gitme şeklinde devam ediyor. Bu olay yurt dışında böyle iken ülkemizin güzel insanları sayesinde şöyle olabilir hatta olsunda; (T.M : türk Müşteri, A.Ç. : Apple Çalışanı)

T. M. : Kolay gelsin, Apple Watch alacaktık biz?
A. Ç. : Rezervasyonunuz var mıydı?
.
.
.

T. M. : Bunu beğendik biz, 24 Nisan’da mı alıyorduk bunu, siz mi gönderiyorsunuz yoksa gelip biz mi alıyoruz?
A. Ç. : Efendim sürelerde bir değişiklik var. Ürün size Ağustos ayında ulaşacak. 
T. M. : Biz kendimiz alsak 24’ünde alamıyor muyuz? Çocuğu gönderir aldırırım. Sen ayarla 24’üne bak yengen de bakıyor orada ona da bi tane alalım.
A. Ç. : Hayır efendim değiştiremiyoruz, tarih Ağustos. Günü geldiğinde biz size ulaşacağız. 
T. M. : Günü geldiğinde derken? O da belli değil yani. Nisan 15 desek, Mayıs 15, Haziran 15, Temmuz 15, Ağustos 15. daha dört ay var. Bugün ödüyoruz dört ay sonra mı alıyoruz vay yavrum vay?
A. Ç. : Evet efendim ancak bu Apple Watch başka bir ürün değil. Ürün Apple Watch olduğu için bugün ödemeye, dört ay sonra almaya değer, özelliklerini düşünün Apple Watch’un, Apple Watch ilk sizde olacak, Apple Watch, Apple Watch, Apple Watch…
T. M. : Falan filan, dört ay sonra alacağım ürüne neden şimdi para dökeyim. Ağustos 16’da gelir parasını öder, saati koluma takar çıkarım. Hatta o zamana kadar belki fiyatlarda biraz ucuzlar. Oğlum bırak o iPhone’u yerine, hadi gidelim hanım…
A. Ç. : …

Bakalım önümüzdeki günlerde Apple’dan bu durum için nasıl bir açıklama gelecek. 6 milyonun 6 milyonunu da iki günde sattık durum bundan ibaret, nasıl yetiştirmemizi bekliyorsunuz demezlerse muhtemelen arkalarından çok ah alacaklardır. Neyse artık biz de bekleyip göreceğiz. Bu arada eğer ulaşım tarihleri gerçekten bu şekilde olur ise Apple Watch‘un ülkemizde satışı – bak milletin koluna takip gezmesi demiyorum – satışı yıl sonunu bulur. Diğer yıla sarkması…

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

3 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.