Apple Watch Satış Sayısı 12 Milyonu Aştı!

Canalys firmasının son yayınladığı rapora göre Apple Watch’un satış sayısı 12 milyonu geçmiş durumda. Akıllı saat bu sayı ile birlikte pazarın üçte birine sahip.

Araştırma şirketi Canalys geçtiğimiz Kasım ayında bir rapor yayınlamış ve Apple Watch’un 7 milyonu geçtiğini belirtmişti. Şimdi ise firma 2015 yılı giyilebilir teknoloji ürünleri için bir rapor yayınladı ve Apple Watch’un 12 milyondan fazla satmış olduğunu belirtti.

Bunu da Oku : Apple Watch Satışı 7 Milyonu Geçti!

Canalys kısa süre içerisinde 5 milyonluk bir artış yaparak 12 milyonu geçen Apple Watch için yılbaşının etkisinin büyük olduğunu belirtirken akıllı saat pazarında 2. sırada Samsung Gear S2‘nin, 3. sırada Pebble‘ın ve 4. sırada ise Huawei Watch‘un yer aldığını açıkladı. Ancak bu ürünlerin ne kadarlık bir satış yaptığı ise bilinmiyor.

Akıllı bileklikler için de bir bilgi veren Canalys, bu pazarın 2015 yılı toplamında 37 milyonluk satış sayısına ulaştığını belirtti. Akıllı bileklik pazarının liderinin Fitbit ve ikincisinin ise 12 milyonluk satışı ile Xiaomi Mi Band‘ın olduğunu da açıkladı. Diğer markalarda da genel olarak bir artış olduğunun altını çizen Canalys Garmin, Jawbone gibi markalara ait bilgiler vermedi.

Gartner toplamı açıkladı!

akıllı saat satış sayısı

Diğer bir araştırma şirketi Gartner ise 2015 yılı için toplam giyilebilir teknoloji ürünü satışını ve 2016, 2017 için öngörülerini paylaştı. 2015 yılında toplam 232 milyon ürünün satıldığını belirten Gartner, burada 30 milyon akıllı saat, 30 milyon akıllı bileklik ve 116 milyon kulaklığın satıldığını söylüyor.

Sanal gerçeklik gözlükleri ise 2015 yılında sadece 140 binlik bir satış yapmışken Gartner sanal gerçeklik gözlüklerinin satışını 2016’da 1.43 milyon ve 2017’de de 6.31 milyon olarak bekliyor. Gartner’ın akıllı saatler için 2016’da 50.4 milyon, 2017’de ise 66.71 milyonluk bir beklentisi bulunuyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.