Apple Watch’ın Fiyatı Gayet İyi!

Son yapılan bir araştırma Apple’ın akıllı saati Watch’ın fiyatının yüksek olmadığını hatta birçok müşterinin Apple Watch için daha fazla ücret ödeyebileceğini ortaya çıkardı.

Apple yenilikçi fikirleri sayesinde ürünlerini anında milyonlarca kişiye satma gibi kabiliyete sahip olan bir şirket. Bunun örnekleri saymakla bitmez ancak iPhone ve iPad bu durumun en son örnekleri. Sırada ise Apple‘ın insanların satın almak için sıraya girmeden önce kendi ürün ailesi için sıraya koyduğu akıllı saati Apple Watch var. Bu şekilde bir açıklamanın sebebi ise Apple Watch’ın 2015 yılı içerisinde 30 milyon adet satış yapar beklentisinden geliyor.

Apple Watch İlk Yılında 30 Milyon Satabilir

Apple Watch 2015 yılında 30 milyon satar ya da satamaz bilinmiyor ancak yeni bir araştırma çıktığı zaman Apple Watch‘a hücum edecek müşterilerin Apple Watch fiyatını yüksek bulmadıklarını hatta bazı kadın müşterilerin Apple Watch’ın 349 dolarlık fiyatının üstüne 50 dolar daha fazla verebileceklerini ortaya çıkardı.

First Insight isimli araştırma şirketi tarafından yapılan bir anket ile ortaya çıkan bu bilgiler aynı zamanda ürünün yüksek bir müşteri kitlesinin şimdiden oluştuğunu da gösterdi. Yapılan anket sonucunda katılımcılar Apple Watch’ın bir teknoloji ürünü olmasına rağmen moda kısmında da rakiplerine göre daha çok yer aldığını ve modaya daha uygun bir ürün olduğunu belirtti.

İnsanların henüz tam net olmayan bir ürüne şimdiden bu kadar bağlanması, teknoloji ürününden çok moda ürünü olarak görmesi ve belirtilen fiyattan fazla veririm demesi Apple markası için şaşırılmayacak bir durum. Bu durumda gösteriyorki Apple‘ın akıllı saat için izlemiş olduğu hem moda hem teknoloji stratejisi gayet işe yaramış. Bakalım ilerleyen günlerde yeni araştırmalar neleri gösterecek.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.