Android Wear 2014’te Ne Kadar Sattı?

Canalys isimli bir araştırma şirketi yaptığı araştırmalar sonucunda, 2014 yılında 720 bin adet Android Wear’lı akıllı saat satışı yapıldığı bilgisini paylaştı. İşte, Android Wear satış detayları. 

Google‘ın akıllı saatler başta olmak üzere giyilebilir teknoloji ürünleri için geliştirmiş olduğu işletim sistemi Android Wear 2014 yılı içeresinde 1 milyon akıllı saate yerleşemedi. Canalys isimli bir araştırma şirketi tarafından yapılan bir araştırma sonucunda Android Wear’ın 2014’te 720 bin adet akıllı saat içerisinde yer aldığını ortaya çıkardı.

Canalys firmasının akıllı saatler için hazırladığı raporda 720 bin adetlik satış sayısının yanında markalara özel bilgiler de bulunuyor. Bu bilgiler arasında ise Motorola’nın Moto 360 akıllı saati ile Android Wear‘lı akıllı saat pazarının lideri olduğu yer alırken LG’nin de yuvarlak ekranlı akıllı saati G Watch R‘nin önceki modeli G Watch’a göre daha yüksek bir satış yaptığı yer alıyor. Raporda akıllı saatlerinde hem Android Wear hem de kendi işletim sistemi Tizen‘i kullanan Samsung‘a da değinen Canalys firması, Samsung’un bu stratejisi ile Tizen’in pazar payını yükselttiğini de belirtmiş.

Bunu da Oku : Pebble 1 Milyon’dan Fazla Akıllı Saat Sattı!

Akıllı saat pazarında Motorola, LG ve Samsung gibi bir çok teknoloji devinin olması Android Wear‘lı akıllı saat satışını çokta etkilemiş gibi gözükmüyor. Kendi işletim sistemine kullanan Pebble‘ın geçtiğimiz hafta 1 milyon barajını geçtiğini açıklaması ise bunun tuzu biberi. Apple Watch‘ın 2015 yılı içerisinde 25 milyon satacağı beklentilerine ise söylenecek söz maalesef yok.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.