Sanal Ortamda Kendi Oyununuzu Geliştirebilirsiniz

Sanal gerçeklik uygulamalarını program aracılığı ile editleme imkanı sağlayan Unreal Engine 4, oyun geliştiricileri için devrim niteliği taşıyor.

Önümüzdeki yıllarda hayatımızı etkisi altına alması beklenen sanal gerçeklik gözlükleri oyun dünyasının da vazgeçilmez parçalarından biri olmaya şimdiden aday. Şimdiden geliştiriciler tarafından sanal gerçeklik uygulamaları oluşturulmaya başlandı.

Epic Games‘in oyun motoru Unreal Engine 4‘de oyun oynarken sanal ortamdan yararlanarak oyun tasarlamanız mümkün olacak. Geliştiricilerin yaptığı uygulamalarla sanal ortamdaki neslerin yerlerini değiştirerek eşyaların oyunculara nasıl görüneceği şansını verebilecek.

Bunu da Oku: Apple’ın Sanal Gerçeklik için Yüzlerce Kişilik Ekibi Var!

Moor Insights and Strategy analisti Anshel Sag yaptığı açıklamada kullanıcıların bir oyunu tamamiyle bu programla yapmak yerine istedikleri ufak değişiklikleri yapabileceklerini söyledi.

Şu anda HTC Vive Pre ve Oculus Rift ile birlikte kullanılabilen bu program, geliştiriciler için olduğu kadar bu işi öğrenmek isteyen bireysel kullanıcılar için de devrim niteliğinde bir ürün olma özelliği taşıyabilir. Konuyla ilgili en detaylı sunumun ise 16 Mart’da düzenlenece Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda duyurulacağı ifade ediliyor…

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.