Kayakçılar İçin Yepyeni Uygulama!

Kayakla uğraşan hem profesyonel hem de amatör sporcular için yeni bir performans ölçer satışa çıkıyor

Giyilebilir spor performans ürünleri üreticisi Fransız firma Piq, kayak ekipmanları uzmanı marka Rossignol ile birlikte kayak çizmeleri üzerine takılabilecek sensör geliştirildiğini açıkladı.

Kavak sporu ile uğraşanlar için büyük önem taşıyan ürün, aynı zamanda jiroskop, basınç sensörü, ivmeölçer, magnometre olarak kullanımının yanı sıra su geçirmez yapısı ile dikkat çekiyor. Cep telefonuna yükleyeceğiniz bir uygulama sayesinde bu verileri takip ederken aynı zamanda kar üzerinde kayarken yaptığınız dönüş hızı maruz kaldığınız G-kuvveti gibi verileri de takip etmeniz mümkün.

Bunu da Oku: Google Glass Ekibinden 3 Yeni Giyilebilir Geliyor!

Ürünü kullanmak için gerekli olan uygulamanın hem Android hem de IOS işletim sistemlerinde kullanılabildiğini hatırlatalım. Aynı zamanda ürünün eş zamanlı olarak çalışabildiğini de söyleyelim. Örneğin kayak yapan arkadaşınızın üzerinde bulunan cihaz yardımı ile siz uzaktan onunla ilgili istatistiki bilgileri aynı anda takip edebilmektesiniz.

Piq firmasının geliştiriği ürün sayesinde aynı zamanda kayak yaparken yaptığınız zamanları, atlayışları, istatistikleri sosyal medyada da paylaşabilme imkanınız oluyor.

Ürünü satın almak için de bir erken sipariş kolaylığı söz konusu. 12 Ocak tarihine kadar Piq ürününe sahip olmak için 198 Euro yerine 149 Euro ödeyebileceksiniz. Ayrıca, Piq‘in golf veya tenis sensörüne sahipseniz sadece 49 Euro vererek ürünün kayak için uyumlu versiyonuna sahip olabiliyorsunuz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.