Apple Watch için Google Hangouts Çıktı!

Google geçtiğimiz günlerde iletişim servisi Hangouts’un iOS uygulamasını güncelleyerek servise Apple Watch desteğini getirdiğini duyurdu.

Apple Watch için yavaş yavaş birçok uygulama ekosisteme dahil oluyor. En son Vine‘ın Apple Watch uygulamasını görmüştük. Şimdi ise yeni hamle arama motoru devi Google’dan geldi. Google iki gün önce yaptığı güncelleme ile popüler iletişim servisi Hangouts için Apple Watch desteği sunduğunu duyurdu.

Bunu da Oku : Apple Watch Vine Uygulaması Çıktı!

Bilindiği üzere Hangouts hem yazılı hem de görüntülü iletişime izin veren bir servis. Hatta bu konuşmalarda iki kişiden fazla kişiler için de destek sunuyor. Yapılan duyuruya göre ise Hangouts uygulaması Apple Watch akıllı saat üzerinde kamera bulunmadığı için sadece yazılı iletişime izin verirken 10 kişiye kadarlık grup konuşmalarına da olanak sağlıyor.

Akıllı saat üzerinden Hangouts ile yazılı iletişim için iki yol bulunuyor. Bunlardan ilki hazır kalıplar olurken ikincisi ise konuşma şeklinde gerçekleşiyor. Apple Watch için şimdilik iletişim olarak çok fazla bir şey sunmayan Hangouts uygulamasının ilerleyen zamanlarda daha çok yeteneğe kavuşması bekleniyor.

Buradan devam ederek Google Hangouts iOS uygulamasına ulaşabilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.