Avea Akıllı Bilekliği Smartband’i Tanıttı!

Avea ilk giyilebilir teknoloji ürünü olan akıllı bilekliği Smartband’i tanıttı. İşte Avea Smartband’in özellikleri ve fiyatı.

GSM operatörlerinin de artık teknoloji üreten firmalar haline geldiği günümüzde neredeyse tüm operatörler kendi markalarını taşıyan akıllı telefona sahipler. Bunun dışında yeni gelişen teknolojileri de takip eden operatörler bu alanda da ürünler çıkararak müşterilerine daha geniş bir ürün yelpazesi sunmak istiyor. Bunun son örneği ise giyilebilir teknolojilere ilk adımını, atan ülkemiz operatörlerinden Avea oldu.

avea smartband 2

Avea‘nın geçtiğimiz gün akıllı telefonu inTouch 4 için yaptığı etkinlikte tanıttığı giyilebilir teknoloji ürünü ise Smartband isimli bir akıllı bileklik. Sağlık bir yaşam ve hareketli yaşamı yakalayabilme sloganı ile tanıtılan Smartband akıllı bileklik standart bir bilekliğin yapabileceği her özelliğe sahip.

Hem aktivite takibi hem de uyku kontrolü

Atılan adım, yakılan kalori ve katedilen mesafe gibi parametreler ile aktivite takibi yapabilen Avea Smartband aynı zamanda iyi bir uyku kontrol ürünü. Uyku esnasında aktif olan ürün kullanıcısının hangi zaman diliminde derin hangi zaman diliminde hafif uyduğunu takip ederek uyku kalitesini kullanıcısına sunuyor. Aktivite takip ve uyku kontrol özelliği dışında saat ve alarm olarak da görev yapan Avea Smartband kullanıcısını uykusu hafif olduğu zamanlarda titreşim ile uyandırabiliyor.

avea smartband

Avea Smartband yapabildiği özelliklerini kendi ekranı üzerinden gösterebilirken kullanıcısının günlük, haftalık ve aylık hedefler koyup takip edebilmesi için tüm bilgileri Android ve iOS uygulamasına gönderebiliyor. Bluetooth 4.0 teknolojisi ile uygulamalar arasındaki iletişimi sağlayan ürünün fiyatı ise 139 TL.

 Görsel Kaynak : SDN

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.