Bir Saatle Dünyayı Kontrol Edebileceksiniz!

Dünya devi Samsung yayınladığı açıklamasında, akıllı saat ve akıllı bileklik pazarındaki asıl hedeflerini duyurdu.

Satışa sunduğu Gear S2 model akıllı saati ile dikkat çeken Samsung, giyilebilir teknoloji ürünleri pazarında daha da iddialı konuma gelmek istiyor. Güney Kore devinden yapılan akıllı saat ve akıllı bilekliklerin kullanım amaçlarının belirtildiği açıklamasında küçücük bir aygıtın neler kontrol edebileceğini göstererek kullanıcılarını bir kez daha şaşırtmayı başardı.

İki ana başlık halinde toparladığı akıllı saat ve bilekliğin ilk kullanım amacını “VR dünyası ile entegre çalışabilecek bir ürün geliştirmek” olduğu söylendi. Samsung, birkaç illustrasyon yayınladığı açıklamasında, sanal dünyayı tamamen yönlendirebilecek bir ürün çıkardığını gözler önüne serdi. Yayınlanan bir diğer illustrasyonda ise akıllı saat ve bilekliklerin VR dünyası için golf oynayabilme imkanı dahi vereceği gösteriliyor.

Bunu da Oku: Samsung Gear S2 Türkiye’de Satışa Sunuldu!

İkinci patent ise saatin Samsung’un diğer ürünlerini kontrol edebilmesine odaklanmış durumda. Örneğin, bileğinizi Samsung televizyonların karşısına geçerek salladığınızda kanal değiştirebilirsiniz. Klimayı açabilirsiniz ya da çamaşır makinasını durdurup çalıştırabilirsiniz. Samsung, kendi markasına sahip diğer ürünlere akıllı saat veya akıllı bilekliğin entegre edilişinin daha kolay olacağını belirtirken bunun Gear 2’ye hayat veren Tizen yazılımı sayesinde olacağı ifade edildi.

Samsung’un bu tarz planlamaları Gear S2 ve gelecekteki giyilebilir teknoloji ürünleri pazarında kullanıcıları en çok mutlu eden etken durumunda. Dünyayı tek bir akıllı saat ile kontrol edebilme olayı aslında tam olarak keşfedilmiş değil ancak Samsung’un bunu ilk gerçekleştirecek firma olabileceğini söylemek gerçeklikten uzaklaşmak olmaz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.