Pebble’ın Amacı Doğru Spor Alışkanlığı

Akıllı saat pazarının önemli firmalarından Pebble, yapılan açıklamada sağlık uygulamaları ile ilgili yapacağı çalışmaları duyurdu.

Ortaya çıkış amacı sağlık uygulamaları üretmek olmayan Pebble, bu alandaki çalışmalarını hızlandırdığını açıklayan bir tanıtım toplantısı gerçekleştirdi. Yapılan açıklamada Pebble’ların kişisel fitness takip ürünü olmanın yanında uyku düzeni kontrolü sağlamak gibi amaçları olacağı kaydediledi. Ayrıca Pebble için yapılan sağlık çalışmalarının Stanford Üniversitesi ile birlikte gerçekleştirdiği kaydedildi.

Bunu da Oku: Pebble Akıllı Saatler Ses ile Kontrol Edilebilecek

Pebble, bundan böyle adım sayar gibi basit özellikler yerine kullanıcının daha sağlıklı olabilmesi için gerekli uyarıları kullanacağını açıkladı. Spora başladığınızda kendi ortalamalarınızı geçmek, daha sportif olabilmek veya kendi sınırınızı bilebilmekle ilgili çalışmalar yapılacağı firma tarafından duyuruldu. Örneğin, 5000 adım attığınız bir çalışma gününün ertesinde bu kez 6000 adımı denemeniz gerektiği bilgisi akıllı saat aracılığı ile size iletilecek. Aletin sizi tanımasının ardından ise yeni istatistikler ve zaman çizelgeleri eşliğinde çalışmalarınızı sürdürmeniz firma tarafından hedefleniyor. Pebble’ın Google Fit ve Apple HealthKit ile de sorunsuz şekilde entegre edilebileceği de açıklanırken yeni güncellemenin Pebble Time, Time Steel ve Time Round modellerinde kullanılabileceği belirtildi.

Şirket son olarak, Pebble için dışarıdan üretilecek çeşitli uygulamalara da kendisini açacağını belirti.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.