Samsung Akıllı Saatleri Projektöre Çevirecek!

Teknoloji devlerinden Samsung’un akıllı saatler için yeni bir patent aldığı ortaya çıktı. Patente göre Samsung akıllı saatleri ufak bir projektöre çevirecek.

Geçtiğimiz yılın sonunda Japon NEC firmasının bir gözlük ve artırılmış gerçeklik teknolojisi sayesinde akıllı saatlere sanal bir klavye eklediğini görmüştük. Benzer bir hamle de Samsung‘dan geldi ancak Samsung bu klavyeyi akıllı saatler için fiziksel olarak sunmanın peşinde.

Bunu da Oku : Bu Teknoloji ile Kolunuz Klavye Oluyor!

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir patente göre Samsung akıllı saatleri bir projektöre çevirerek kullanım kolaylığı sağlamaya çalışıyor. Sürekli ufak ekranlarından dert yandığımız akıllı saatler için projektörlü bir çözüm üreten Samsung bu çözüm sayesinde akıllı saat ekranını kullanıcının eline ya da bileğine yansıtarak işlemlerin daha rahat ve kolay bir şekilde yapılmasını sağlayacak.

samsung patent 2

Ortaya çıkan patente göre kullanıcılar akıllı saat ekranlarını yansıtabilecekleri yeri seçebilecekler. Bu sayede kullanıcılar saat ekranlarını ortama göre ister el üstlerine isterlerse duvar ya da masa gibi yerlere yansıtabilecek. Firma patentin kullanım örneğinde ise saatin yansıttığı ekranda büyük bir klavye gösteriyor.

Patent hakkında Samsung‘dan henüz resmi bir açıklama gelmedi. Bu şekilde kullanılabilir bir akıllı saat ise hem bu yıl hem önümüzdeki yıl kullanılabilir olarak görülmüyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.