Emporio Armani’den Giyilebilir Teknolojiye Armağan

Ünlü İtalyan markası Emporio Armani giyilebilir teknoloji alanındaki ilk adımını attı…

İtalyanların ünlü giyim ve aksesuar markası Emporio Armani, rakipleri gibi akıllı saat piyasasında kendisini gösterme kararı aldı. Ünlü firmanın yaptığı çalışma ise gün yüzüne çıktı.

Ünlü markanın ilk akıllı saati olma özelliği taşıyan ürün, görünüş olarak uzun yıllardır piyasada olan analog saatlerden herhangi bir farklılık taşımıyor. Emporio Armani Connected adı ile sunulacak olan akıllı saatler hibrit olma özellikli olacak…

Akıllı saatlerin genel özelliklerinden akıllı telefon ile olan entegresinin dışında ilginç detayları ile de konuşulacağa benziyor. Akıllı saatlerde seyehat edilen ülkenin saat dilimine kendi kendine geçme, klasik quartz saat pili ile çalıştığı için şarj sorunu olmama, uyku takibi gibi özelliklerinin de olduğunu söyleyelim.

Bunu da Oku: Google’ın Akıllı Saati E-ink Ekranlı Olacak

Akıllı telefondaki çalma listelerine erişebilen akıllı saatlerin ayrıca akıllı telefona dokunmadan kolunuzdaki akıllı saat ile fotoğraf çekebilmeniz de mümkün olacak.

ea-connected-800x420

Yapılan duyuruya göre ise Emporio Armani akıllı saatlerinin ilk aşamada Roze altın, tunç, paslanmaz çelik ve siyah renklerinin olacağı belirtiliyor. Çelik kayış ve deri kayış seçenekleri de olacağı belirtilen akıllı saatlerin markanın şıklığını simgelemeye devam edeceği belirtiliyor.

Türkiye’de henüz satışa çıkmayanm Emporio Armani akıllı saatlerin yurtdışındaki fiyatı 250 ila 400 dolar arasında değiştiği belirtiliyor. Ürünün Türkiye’de ne zaman piyasaya çıkacağı ise henüz netlik kazanmış değil.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.