Ford, Otomobilleri için Akıllı Saat Uygulamalarını Duyurdu!

Amerikalı otomobil üreticisi Ford, elektrikli ve hibrit otomobil modellerinin kontrolleri için geliştirdiği Apple Watch ve Android Wear uygulamalarını duyurdu.

Daha önce Mercedes, Tesla, Porsche ve Mini gibi otomobil markalarından otomobillerin kontrollerini ve bazı özelliklerinin kullanımının sağlandığı akıllı saat uygulamalarını görmüştük. Amerikalı otomobil üreticisi Ford’da geliştirdiği Apple Watch ve Android Wear uygulamasını duyurarak bu kervana katılan son üye oldu.

Bunu da Oku : Tesla Apple Watch Uygulaması!

Elektrikli ve hibrit modelleri için MyFord Mobile uygulamasını hem iOS hem de Android tarafında güncelleyen Ford, uygulamalara Apple Watch ve Android Wear desteği kazandırarak otomobillerinin bazı özelliklerini bu akıllı saatler üzerinden yapılmasını sağlayacak. Kullanıcıların akıllı saatleri üzerinden Ford marka otomobiller üzerinde yapabilecekleri özellikler arasında ise motor sıcaklığı, pil şarj ve menzil, gidilen mesafe ve otomobilin konum bilgisini görebilme ve otomobilin kapılarını uygulama üzerinden kilitleme ve açma gibi özellikler yer alıyor.

ford apple uygulama

Bunu da Oku :Mercedes Apple Watch Uygulaması!

Ford’un geliştirdiği uygulamaların şuan için kullanılabileceği otomobiller arasında ise C-MAX Energi, Focus Electric ve Fusion Energi olmak üzere 3 otomobil bulunuyor. Markanın akıllı saat üzerinden otomobil kontrol sistemini diğer otomobillerine getirip getirmeyeceği ise henüz bilinmiyor. Geliştirilen uygulamalara ise Apple Watch için buradan Android Wear için ise buradan ulaşabilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.