Garmin’den Tembel Çocuk Karşıtı Aktivite Takipçisi

Çocukların çağımızda hareketsiz şekilde zamanını geçirmesi hemen hemen tüm ebeveynlerin ortak sıkıntısı konumunda. Bu duruma Garmin’den akıllı bir çözüm geldi…

Ünlü Amerikan firması Garmin, bilindiği gibi giyilebilir teknoloji cihazları pazarında bir süredir etkin rol oynuyor. Garmin bu kez hedef kitlesini değiştirerek çocuklar için özel olarak tasarladığı aktivite takipçisi ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Garmin Vivofit JR adı verilen ürün, bileğinde olan çocuğun her türlü aktivitesini takip edebiliyor. Uyku düzeninden adımlarına kadar çocuğunuzun yanında olan Vivofit JR özellikle çocuğunuza hareket alışkanlığı kazandırmak için tasarlanmış.

Sık sık hatırlatmalarda bulunabilen akıllı bileklik ayrıca çocuklara alışkanlıklarını unutmama konusunda da oldukça faydalı. Diş fırçalama saatinden gün içerisinde çocuğunuzun yapmasını istediğiniz tüm aktivitelere kadar planlayabilmeniz de akıllı bilekliğin ekstra güzel özelliklerinden.

vivo

Bunu da Oku: McDonalds Çocuk Menülerinde Akıllı Saat Sürprizi

Cihazda bulunan Move seçeneği ise uzun süre hareketsiz kalan çocuğunuzu motive etmeye yarıyor. Yani akıllı bileklik kendiliğinden de çocuğunuzun hareketsiz kalmasını engellemeye çalışıyor.

Akıllı bilekliğe verdiğiniz komutlarla çocuğunuzun günde 60 dakikasını harekete endekslemeniz mümkün oluyor. Vivofit JR böylece çocuğunuz hem tembellikten uzaklaştırmış oluyor, hem de çocuğunuzun sorumluluk bilinci elde etmesi için güzel bir araç olabiliyor.

Mobil uygulamasayesinde kontrol edilebilen ve güneş ışığında rahatça görülebilen ekrana sahip olan Vivofit JR ayrıca suya da dayanıklı. Ürünün fiyatı ise 80 dolar civarında ve abartılı pahalı olmayan fiyatıyla dikkat çekiyor.

vivofitjr-header

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.