Microsoft Band 2 Satışı Durduruldu!

Microsoft yeni nesil akıllı bilekliği Band 2’nin satışını durdurdu. Resmi bir açıklama bulunmuyor ancak Microsoft Band 2 artık piyasada olmayacak.

Yazılım devi Microsoft geçtiğimiz sene Microsoft Band akıllı bilekliği ile başladığı giyilebilir teknoloji yolculuğuna bu yıl ürünü yenileyerek Microsoft Band 2 olarak devam etmişti. Akıllı bilekliğin satışlarının çok iyi gitmediği geçtiğimiz ay ortaya çıkmış ve her an akıllı bilekliğin yolunun değişebileceği söylenmişti. Beklenen oldu ve Microsoft Band 2 satışları durduruldu.

Bunu da Oku : Microsoft Band 2’ye Yeni Sosyal Özellikler

Şirketin, akıllı bilekliği Microsoft Band 2‘yi online mağazasından kaldırması ile gündeme düşen haber ardından akıllı bilekliğin üretiminin de durdurulduğu haberi ile kesinleşti. BestBuy üzerinden de satışlarının sonlandırıldığı ve Amazon‘un da elindeki stokları bitirdikten sonra akıllı bilekliği satıştan kaldıracağı belirtildi.

Microsoft Band için geliştirici kitinide siteden kaldıran Microsoft, ZDNet‘n haberine göre Band geliştirici ekibini de şuan dağıtmış durumda. Bu da Band 2 ile birlikte Microsoft’un giyilebilir teknoloji ürünlerine son verdiği ve Band 3 gibi bir ürün geliştirmeyeceğinin işaretçisi.

Microsoft‘un akıllı bilekliği ile birlikte geliştirdiği Microsoft Health yeni adıyla Microsoft Band uygulaması halen aktif ve şirketin bu uygulamaya olan desteğini devam ettireceği belirtiliyor. Şuan için sadece stok tüketimi için satışta olan Microsoft Band 2 yakın zamanda herhangi bir mecrada satılıyor olmayacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.