Google Sanal Gerçeklik Gözlüğü Daydream View VR’ı Tanıttı

Google sanal gerçeklik platformu Daydream için ilk sanal gerçeklik gözlüğü Daydream View VR’ı tanıttı. İşte, Google Daydream View VR.

Teknoloji devi Google‘ın geçtiğimiz Mayıs ayında tanıttığı sanal gerçeklik platformu Daydream nihayet ilk meyvesini verdi. Google’ın tanıtımda verdiği referans sanal gerçeklik gözlüğü sözü bu akşam düzenlenen #madebygoogle etkinliğinde Daydream View VR ismi ile tanıtıldı.

Bunu da Oku : Google Daydream Nedir?

Google’ın Pixel model akıllı telefonları ile birlikte bu akşam tanıtılan Daydream View VR sanal gerçeklik gözlüğü Pixel model akıllı telefonlar ve Daydream platformunu destekleyen akıllı telefonlar ile çalışıyor olacak. Akıllı telefonlarına bu desteği ilk veren markalardan biri ZTE olmuştu. Bunun dışında sanal gerçeklik gözlüğünün kablosuz teknolojiye sahip bir de el kontrolcüsü bulunuyor.

Google Sanal Gerçeklik Birimi Başkanı Clay Bavor, Daydream View VR için rakip ürünlerden yüzde 30 daha hafif ve daha mobil bir ürün olduğunu belirtirken ürünün tasarımsal olarak da daha moda odağında olduğunu belirtti. Kullanımının da oldukça kolay olduğunu belirten Bavor, “Mandalı aç, telefonu yerleştir, devam et, hepsi bu kadar.” diyerek ürünün kullanışlı bir olduğuna vurgu yaptı.

Daydream View VR tanıtımında birçok demo ve test gösterisi yapılırken ürünün çıkış tarihi ve fiyatı hakkında da bir bilgi verildi. Clay Bavor’un yapmış olduğu açıklamaya göre Google’ın yeni sanal gerçeklik gözlüğü Kasım ayında 79 dolarlık bir fiyat etiketi ile satışa sunulacak. Yukarıdaki videodan tanıtımının izleyebileceğiniz başlığın en yakın rakibi olan Samsung Gear VR’ın fiyatı ise 99 dolar.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

3 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.