Gear S2’ye Gear S3 Özellikleri Geldi

Samsung, akıllı saati Gear S2 için yayınladıdğı yeni bir güncelleme ile ürüne Gear S3 ile gelen birçok özelliği eklemiş oldu. İşte, Gear S2 güncellemesi ve getirdikleri.

Geçtiğimiz hafta Samsung Türkiye tarafından lansmanı yapılan ve ülkemizde satışa sunulan Samsung Gear S3 yenilenen tasarımı ve getirdiği özellikler ile Gear S2‘yi geride bırakmıştı. Samsung’da Gear S2 kullanıcılarını düşünmüş olacak ki akıllı saate Gear S3 özellikleri ekleyen yeni bir güncelleme yayınladı.

Bunu da oku : Gear S3 Türkiye’de Satışa Sunuldu

gear-s2-guncelleme-1

Value Pack ismi ile gelen güncelleme Gear S2 için birçok özellik sunarken bu özelliklerin arasında yeni uygulamalar, yeni arayüzler, yeni emojiler, gelişmiş S Health desteği, daha fazla widget desteği ve yeni oyunlar yer alıyor. Gear S2 bu özelliklerin tamamıyla neredeyse bir Gear S3 oluyor diyebiliriz.

Gelen güncelleme ilk olarak Gear S2 akıllı saati daha fazla kişiselleştirilebilir bir yapıya büründürüyor. Gear S3 ile birlikte gelen arayüzler Gear S2 için burada indirilmeye sunulmuşken 180 yeni emoji de artık Gear S2’nin emrinde. Bunlarla birlikte el yazısı modu getiren güncelleme mesajlar için ses ile yazma özelliğini de barındırıyor.gear-s2-guncelleme-2

Güncellemenin getirdiği diğer yeni özellik ise Gear S2‘nin gelişmiş S Health entegresi ve yeni özelliklere sahip aktivite takip özelliği. Bundan böyle Gear S2 kullanıcısının ne zaman aktivite başladığını yakalayıp hangi aktiviteyi yaptığını otomatik olarak bilecek ve kendisi otomatik olarak başlatacak. Yine aynı şekilde kullanıcısı durduğu zaman yapılan aktivite de otomatik olarak durmuş olacak. Burada S Health desteği ile birlikte Gear S2 artık atkvitelerde sesli destek ve yönlendirme de yapabilecek.

gear-s2-guncelleme-3

Gear S3 ile gelen daha gelişmiş ve daha fazla Widget desteği bu güncelleme ile Gear S2’ye de gelmiş oldu. Bunan böyle kullanıcıların Samsung Gear S2’nin ekranına daha fazla Widget koyabilecekken, birçok uygulama da Widget desteğine kavuşmuş olacak. Ayrıca Gear S3 için gelen yeni uygulamaların neredeyse tamamı Gear S2 için de indirilebilir hale gelmiş durumda.

Value Pack güncellemesi ile gelen son özellik ise güvenlik konusunda. Güncelleme ile birlikte Gear S2 artık yeni bir güvenlik mekanizmasına sahip olacak. Lokasyon destekli bir yardım sistemi bulunacak olan Gear S2 kullanıcısının 3 kez butona basması durumunda daha önce belirtilmiş kişiler ile lokasyonun paylaşılmasını sağlıyor.

gear-s2-guncelleme-4

100’den fazla yeni oyunun da geldiği Value Pack güncellemesi 133 MB büyüklüğünde akıllı saat işletim sistemini Tizen 2.3.2.1′e yükseltiyor. Dağıtımına başlanan güncellemenin bu hafta içerisinde tüm Gear S2’lere gelmesi bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.