Motorola’dan Akıllı Saat Pazarına Mola

Moto 360 akıllı saati ile akıllı saat pazarında büyük ilgi gören Motorola yeni bir akıllı saat geliştirmeye bir süre ara vereceği duyurdu.

Yuvarlak ve şık tasarımlı Moto 360 akıllı saati ile akıllı saat pazarına büyük bir giriş yapan Motorola bu yıl başında da ikinci nesil Moto 360‘ı piyasaya sürmüş ve güzel bir ilgi ile karşılanmıştı. Ancak Motorola cephesi bu ilgi ile tatmin olmamış olacakki firma yeni bir akıllı saat için bir süre ara vereceğini duyurdu.

Bunu da Oku : Bu Markalar Akıllı Saat Çıkartmayacak!

The Verge‘ün elde ettiği bilgilere göre Motorola akıllı saat pazarına bir süre yeni bir akıllı saat sunmayacak. Motorola Global Ürün Yöneticisi Shakil Barkat’tan alınan bilgilere göre firma şuan için yeni bir akıllı saat geliştirmenin doğru bir zaman olmadığını düşünüyor. Bunun sebebini ise kullanıcıların henüz akıllı saatlere yoğun bir ilgi ile yaklaşmadıkları olarak söyleyen Barkat aynı zamanda her sene yeni bir akıllı saat geliştirmenin de doğru olmadığını belirtiyor.

Kullanıcılar akıllı telefonlarını yeniledikleri gibi akıllı saatlerini yenilemiyor diyen Barkat bu yüzden akıllı saat pazarına her sene yerine 2 ya da 3 senede bir ürün geliştirmenin daha mantıklı olduğunu ve bu yüzden Motorola olarak bu şekilde bir yol haritası çizdiklerini de belirtti.

Eylül ayında gelen bir haber Motorola, LG ve Huawei’n akıllı saat pazarından çıkacağı yönündeydi ancak firmalardan gelen haberler bu iddianın gerçek olmadığını da gösterdi. Geçtiğimiz günlerde de LG’den yeni akıllı saatler sızmıştı.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.