Google Cardboard’dan Hallice Zeiss VR One

VR gözlük piyasasına ilişkin kısa bir değerlendirme yaptık. Zeiss VR One odaklı değerlendirmemizde ürünün Google Cardboard’dan daha iyi olduğuna karar verdik.

Kamera lensleri üretiminde dünya lideri Zeiss, VR One ismiyle duyurduğu yeni sanal gerçeklik gözlüğü performansıyla rakiplerinden bir adım öne çıkıyor.

Dünyada büyük ilgi çeken Google Cardboard‘dan kesinlikle daha iyi, Samsung Gear VR kadar da mükemmel olmayan Zeiss VR One, hem fiyat hem de kullanım kolaylığı olarak dikkat çekiyor. Akıllı telefonlarınızla kullanabileceğiniz bu cihaz, diğer rakiplerine göre her seferinde eşleştirme yapmadan kullanılabilmekte. Şık dış tasarımının yanı sıra kullanımı da özellikle Google Cardboard‘a göre çok daha rahat. Herhangi bir ayar yapmadan, sadece kafa hareketinizle doğrudan karşıdan gelen cisimleri tanıyabilmek için Zeiss VR One‘ın dünyada tek olduğu biliniyor.

Bunu da Oku: Carl Zeiss’dan Samsung Gear VR’a Rakip Geldi!

Rakiplerinden Oculus Rift kadar pahalı olmayan, Samsung Gear VR kadar komplike olmasa da Google Cardboard‘dan daha başarılı bir ürün olan Zeiss VR One‘ın 129 dolarlık fiyatıyla da tercih edilebilir bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.