Pebble’da Snowy ile Sesli Komut Özelliği

Snowy adı verilen uygulama ile Pebble akıllı saatlere sesli komutlar verebileceksiniz.

Pebble akıllı saatlere sesli komut verilebilecek Siri benzeri bir uygulama getirmeye hazırlanıyor.

Pebble akıllı saatlere takılabilecek bir mikrofon sayesinde sadece iletilere komut verebilecek bir özellik getiriliyor. Bu özelliğin uzun cümlelerden ziyade küçük bildirimlere cevap verebileceği ifade ediliyor. Bir Siri‘ye yada Google Now‘a rakip olacak özelliklere sahip olmayacağı görülebiliyor.

Pebble‘ın geliştirici şirket yetkilisi Matthew Reiss‘ın isim babalığını yaptığı bu özelliğinin adının Snowy olduğu belirtildi.

Bunu da Oku: Eski Pebble’lar için Timeline Arayüzü Geldi!

Pebble için bu uygulamananın kendisine ait uygulamalar mağazasından indirilebilir durumda. Sadece mikrofonlu Pebble akıllı saat modelleri olan Pebble Time, Time Steel ve Time Round modellerinde çalışabiliyor. Apple‘ın kişisel asistanında kullandığı nüansla güçlendirilmiş dikte etme teknolojisinyle güçlendirilmiş bu uygulama, bir çok ses komutunu alabiliyor. Tarih söyleme, alarm kurma veya maç skorlarını görüntüleme gibi…

Aynı zamanda Pebble Timeline ile entegre şekilde hatırlatıcıları kullanabilir, not alabilir ve etkinlikler ekleyebilirsiniz. IFTT‘si olan alet, aynı zamanda evdeki bazı aletleri de kontrol etmenize yarayabilir. Phillips‘in Hue aydınlatma veya Nest‘in akıllı termostatı gibi bazı ürünleriyle de uyumlu çalışabiliyor.

Snowy şu an için sadece ingilizce komutlar alabiliyor ancak cümleleri farklı dillere çevirebiliyor. Böylelikle seyehatlerde kullanışlı bir özelliğinden daha yararlanabiliyorsunuz.

Snowy uygulaması, iOS ve Android telefonlarda çalışabilir durumda ve 2.99 dolar karşılığında satın alınabiliyor. Snowy‘nin kendi websitesinden ses komutlarının listesine de ulaşmak mümkün.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.