Google, Glass’ın İkinci Versiyonunu Geliştiriyor!

Google, gözlerden ilgi olarak epeyi düşen akıllı gözlüğü Google Glass’ın yeni versiyonu Google Glass 2’yi çok yakın bir zamanda kullanıcıya sunacak.

Geçtiğimiz şubat ayında açıklamada bulunan Nest’in CEO’su Tony Fadell, Google Glass‘ın tasarımını değiştirmek adına çalıştıklarını belirtmişti. Yine aynı açıklamada gözlüğün neredeyse baştan yaratılacağını söyleyen Fadell‘den sonra bu proje ile ilgili herhangi bir bilgi verilmemişti.

Şimdi de İtalyan gözlük markası Luxottica‘nın CEO’su Massimo Vian, şirketinin düzenlediği bir etkinlikte konuşarak son dönemde Google ile kurdukları iş birliğinden bahsetti. Vian’ın açıklamalarına göre yeni bir Google Glass modeli ile çok yakında karşılaşacağız. Ray-Ban, Oakley gibi ilk Google Glass’ın üretiminde çalışan markaların da sahibi olan Luxottica’nın CEO’su iki ayrı modelin de gelebileceğini ifade etti.

Vian, bizim tanıdığımız akıllı gözlük olan Google Glass‘ın ilk versiyon olduğunu, kendilerinin ise ikinci versiyon üzerinde çalışmalar yaptığını belirtiyor. Yakın bir zamanda üçüncü sürümün de geleceğini söylediklerine ekleyen CEO, bu yeni modellerin güçlerini Intel işlemcilerinden alacağını da not olarak ekliyor.

Bunların yanında akıllı gözlüğün yeni versiyonlarının çıkış tarihleri içinse net bir gün verilmiyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Ali Gençtürk

22 yaşında, Hukuk Fakültesi öğrencisi. Teknolojiye ve özellikle yazılım kısmına hayranlığı ile bilinir. 28 Nisan'dan beri burada yazıyor.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.