NFC’li Swatch Bellamy Visa İşbirliği ile Geliyor!

İsviçreli saat markası Swatch, NFC teknolojisine sahip yeni akıllı saati Bellamy’i ödeme sistemi Visa ile birlikte duyurdu. İşte, Swatch Bellamy’den detaylar.

Geçtiğimiz Mart ayında Swatch‘tan gelen akıllı saat haberlerinde NFC ‘li bir ürün geliştireceklerini ve bu ürünün temassız ödemede, hotel kapılarında ve ev kapılarında kullanılabileceği yer alıyordu. Ancak Swatch’tan bu özelliklere sahip bir akıllı saat modeli gelmedi.

Bunu da Oku : Swatch’tan NFC’li Akıllı Saat Geliyor!

 

Bunun yerine geçtiğimiz Ekim ayında sadece NFC teknolojisine sahip ve temassız ödeme yapabilen Bellamy isimli bir akıllı saat duyuruldu ve bu saat Çin’de UnionPay Co işbirliği ile kullanıcılara temassız ödeme sunuyor. Yeni gelen duyuru ise aynı akıllı saatin ABD, Brezilya ve İsviçre için de yakın zamanda kullanımda olacağını belirtiyor. Bu ülkelerde de Visa ile işbirliği yapan Swatch, Bellamy akıllı saati ile ödeme işlemlerini gerçekleştirecek.

2016 yılının ilk çeyreğinde belirtilen ülkelerde çıkış yapması beklenen Swatch Bellamy akıllı saatin fiyatı ise henüz belli değil. Çin’de 90 dolara yakın bir fiyata sahip olan akıllı saatin diğer özelliklerinin de önümüzdeki haftalarda açıklanacağı tahmin ediliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.