Google Glass Öldü mü Sanıyorsunuz?

Google CEO’su Eric Schmidt, akıllı gözlükleri Google Glass’ın ölmediğini aksine küllerinden tekrar doğacağını bir kez daha duyurdu. Bu sefer duymayan kalmasın!

Bundan iki ay önce yani Ocak ayının ortalarında Google‘dan akıllı gözlüğü Google Glass hakkında bir açıklama gelmişti. Bu açıklamada akıllı gözlüğün nabız yoklama gibi düşünülecek bir sürümü olan Glass Explorer‘ın artık satılmayacağı ve önümüzdeki zamanlarda daha iyi ve yeni bir Glass ile karşılaşacağımız açıklanmıştı.

Bunu da Oku : Google Glass için Yeni Dönem Başlıyor!

Ancak bazı kişiler ve kurumlar bu durumu yanlış yorumlayıp teknoloji dünyasını, Google Glass öldü gibi yorumlar ile çalkalamaya başlamıştı ve hala da durum devam etmekte. Bu durumda haliyle Google‘ın canını sıkmış olacakki Google CEO’Su Eric Schmidt, The Wall Street Journal’e Google Glass’ın ölmediğine dair bir açıklamada bulundu.

Ölmedi, yaşıyor!

Agresif aynı zamanda sitem dolu bir açıklama yapan Schmidt, Google‘ın akıllı gözlüğü üzerinde çalıştığını ve yenileyerek tekrar satışa sunucağını açıkladı. Bu durumun ters bir etki yaratacağını bildiklerini ve bunu göze alarak bu şekilde bir yol izlediklerini de belirten Schmidt Google olarak risk almaktan korkmadıklarının da altını çizdi. Google Glass projesinin kesinlikle iptal edilmediğini tekrar tekrar söyleyen Schmidt bekleyenlerin yakın gelecekte yeni bir Google Glass ile karşılaşacağını da belirtti.

Bu yıl ortaya çıkabilir!

Daha önceki yapılan açıklamadan da yeni Google Glass‘ın iPod’un yaratıcısı ve şuan Nest CEO’luğu yapan Tony Fadell‘in ellerinde olduğunu zaten biliyoruz. CEO Eric Schmidt‘in yapmış olduğu bu açıklama da Google Glass hakkında çift dikiş anlamında olurken yeni Google Glass‘ın bu yıl içerisinde ortaya çıkabileceği sinyalleri de yanmış oldu.

mavi_indir
mavi_indir

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.