Google Glass için Yeni Dönem Başlıyor!

Google, akıllı gözlüğü Glass’ın şuanki sürümünü durdurduğunu açıkladı. Google Glass için yeni bir birim oluşturuldu ve yeni Google Glass bu yıl içinde piyasaya sürülecek. 

Google‘ın giyilebilir teknolojiler içerisinde geliştirdiği ve devrim olarak nitelendirilen akıllı gözlüğü Glass, şirketten gelen açıklamaya göre yeni bir yola girdi. Explorer ismi ile 1500 dolardan bir öyle bir böyle şekilde satılan Google Glass‘ın bundan böyle satılmayacağı açıklandı.

Yeni Google Glass Bu mu?

Yeni Google Glass yolda!

Google’ın yaptığı açıklamaya göre Google Glass Explorer sürümü satışı dursa da ürün geliştirilmeye devam edecek ve bu yıl içerisinde yeni bir Google Glass göreceğiz. Yani uzun süredir piyasada dolaşan Google Glass tamamen rafa kaldırılacak dedikoduları gerçekleşmedi. Aksine Google ürünü daha da geliştirip yeni halini resmi bir şekilde satışa sunmak için yeni ve sağlam adımlar atıyor.

Atılan yeni adımlardan ilki Google Glass’ın Google‘ın yeni teknolojileri gizli bir şekilde yürüttüğü Google X biriminden ayrılması ve başlı başına bir birim haline gelmesi olurken atılan bir diğer adımın ise bu birimin başına ise Tony Fadell‘in getirilmesi oldu. Tony Fadell ise bilindiği üzere Apple iPod‘un yaratıcısı ve şuan Google’ın daha önce satın almış olduğu internete bağlı ev ürünleri geliştirin Nest‘in de CEO‘su.

Ürün 2014 yılında çok fazla kan kaybetse de tüm bu gelişmeler 2015 yılının Google Glass için iyi bir ivme kazanacağının göstergesi. Aralık başında gelen Google Glass’a Intel desteği haberleri de yine Google’ın daha güçlü bir Glass geliştireceğini ifade ediyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.