Jins Meme Biyolojik Akıllı Gözlük CES 2015’te Tanıtılacak!

Tokyo merkezli bir şirket olan Jins, Google Glass rakibi biyolojik akıllı gözlüğü Meme’i CES 2015 etkinliğinde tanıtacağını duyurdu. 

Tokyo‘da gözlük firması denince akla gelen ilk isimlerden biri olan Jins, aktivite ve sağlık odaklı Google Glass rakibi akıllı gözlüğü Meme’i CES 2015 etkinliğinde tanıtacağını açıkladı. Yapılan açıklama ile birlikte Jins Meme’in barındırdığı özellikler sayesinde Google Glass‘dan daha yaygın bir kullanım alanına sahip olacağı iddia edildi.

Ben insanı gözüden anlarım!

Bu iddianın sebebi ise Jins Meme‘in biyolojik bir ürün olarak tasarlanmış olması. Jins Meme akıllı gözlük üzerinde bulunduğu 8 yönlü burun pedi sayesinde kullanıcısının göz hareketlerini algılayabiliyor. Bu sayede kullanıcısının yorgun olup olmadığının kullanıcısının gözünden anlayan Jins Meme, jireskop ve ivmeölçer yardımı ile de yine kullanıcısının vücut ekseni ve yürüyüş şeklini takip edebiliyor.

Toplamda tüm bu sensörleri ve özellikleri ile birlikte aktivite ve sağlık tabanlı bir akıllı gözlük diyebileceğimiz Jins Meme, takip ettiği ve topladığı bilgileri akıllı telefonlardaki uygulamalarına göndererek kullanıcısını da bilgilendirebiliyor.

Jins Meme‘i Google Glass rakibi olarak nitelendirdik ancak ürün Glass gibi kamera ve kişisel bir asistan olarak görev yapmıyor. Ürünün kişisel asistanlığı sadece sağlık yönünde ve kullanıcısının aktivitelerini takip ediyor. Ürünün tam anlamı ile neler yapabileceğini ise demolar ile birlikte Ocak ayında gerçekleştirilecek olan CES 2015 etkinliğinde göreceğiz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.