Google Glass Popülaritesini Kaybediyor!

Piyasada hala resmi olarak satılmayan Google’ın akıllı gözlüğü Glass’ın popülaritesini kaybettiğine dair haberler gelmeye başladı. Google Glass geliştiricileri de ürün için yapılan projeleri ve çalışmaları durdurma kararı aldı.

Google’ın bir heyecanla duyurduğu ve giyilebilir teknolojilerde bir milat olarak kabul edilebilecek ürünü Google Glass her geçen gün bir engel ile karşılaştı ve bir türlü resmi olarak satışa sunulamadı. Yeni bir teknoloji olmasına karşın her adımında tamamen olumsuz yorumlar alan Google Glass‘ın sonu gelmiş gibi gözüküyor.

Reuters‘ın yapmış olduğu habere göre artık kullanıcılar Google Glass‘a eskisi kadar meraklı değil. Aynı şekilde Google Glass geliştiricileri de eskisi kadar meraklı olmayacak ki Reuters ürün için uygulama geliştiren 16 büyük geliştiriciden 9’unun Glass çalışmalarını durdurduğunu belirtti. Bunun sebebinin de kullanıcıların ilgisizliği ve cihazın geliştiricilere yapmış olduğu kısıtlamalar olduğunu söyleyen Reuters Google‘da Glass için çalışan önemli isimlerinde Google’dan ayrıldıklarının altını çizdi.

Söyle doktor Glass yaşayacak mı?

İlk gününden beri olumsuzluklarla hayatta kalmaya devam eden Google Glass gelen bu son haberlere göre artık hayatının son demlerini yaşıyor diyebiliriz. Ancak bitti gitti diye kesin hüküm vermek yanlış olacaktır ki Google‘ın Glass’dan sorumlu yöneticilerinden biri henüz resmi olarak piyasada olmayan Google Glass için “hiçbir ürün için bu kadar enerjik bir şekilde çalışmamıştık ve bu ürünü resmi olarak satışa sunacağız” şeklinde bir açıklama yaptı.

Bakalım ilerleyen günlerde fiyatı 1500 dolar olan ve şuanda yaklaşık olarak 30 bin kişinin kullandığı bilinen Google Glass için Google’dan bu konular için farklı bir açıklama gelecekmi.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.