Toshiba da Google Glass’a Rakip Oluyor

Popüler bilgisayar üreticilerinden Toshiba CEATEC fuarında tanıttığı akıllı gözlüğü Toshiba Glass ile Google Glass’a rakip oldu. Prototip aşamasında olan Toshiba Glass, projeksiyon makinesi olarak çalışıyor.

Google Glass ortaya çıktıktan sonra tüm teknoloji firmaları ürünü görünce şaşırmış, şaşkınlıkları gittikten sonra ise hemen benzer bir ürün geliştirmek için kolları sıvamıştı. Kolları sıvamayan firmalara son örnek ise hem gözlüğü hem de geliştirici kitini duyuran Sony olmuştu. Sony‘nin arından akıllı gözlük için gelen son firma ise Toshiba oldu.

Sony’nin Google Glass Rakibi Akıllı Gözlüğü Yola Çıktı

Giyileiblir teknolojilere akıllı gözlük ile adım atmak isteyen Toshiba bunu pek becerebilmiş sayılmaz. Toshiba Glass adı ile Japonya CEATEC fuarında gösterilen bu gözlük aslında bir akıllı gözlük değil. Çünkü akıllı diyebileceğimiz bir beyni malesef bulunmuyor. Fuarda prototipini göstererek gücünü akıllı telefonlardan alacak diyen Toshiba ürünü akıllı telefonlara da bir kablo yardımı ile bağlıyor.

Toshiba Glass adındaki bu akıllı gözlüğün tek yapabildiği ise akıllı telefonlardan aldığı görüntüyü gözlük camlarına yansıtması. Porjeskiyon gözlük olarak tanımlayabileceğimiz bu ürün Google Glass’a rakip mi değil mi bilinmez ancak önümüzdeki sene Amerika ve Japonya‘da satışa sunulması bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.