Valve SteamVR ile Sanal Gerçeklik İşine Giriyor!

Oyun dünyasının yakından tanıdığı bir isim olan Valve, SteamVR ismini verdiği ürünü ile sanal gerçeklik işine gireceğini duyurdu. Valve, SteamVR sanal gerçeklik gözlüğünü önümüzdeki hafta tanıtacak.

Oculus, Samsung, Google ve Microsoft derken yeni bir isim de sanal gerçeklik pazarına dahil olacağını açıkladı. Pazara dahil olmak isteyen bu isim ise oyun dünyasının çok iyi bildiği, Steam platformunun sahibi ve Portal ve Half Life gibi oyunların yaratıcısı Valve.

Valve‘in oyunlar için oturma odası cihazları olarak adlandırdığı bazı yeni ürünler üzerinde çalıştığı daha önceden duyulmuştu. SteamVR isimli bu sanal gerçeklik gözlüğünün de bu çalışmanın bir parçası olduğu ve Steam Controller cihazı ile birlikte Steam platformuna destek vereceği söylenenler arasında.

SteamVR‘ın aslında Valve‘in 2014 yılında geliştiricilere gösterdiği ancak ortaya çıkarmadığı bir ürün olduğu da söylenirken ürünün Oculus Rift benzeri bir tasarıma sahip olmayacağı, daha çok kulaklığa benzeyen bir ürün olacağı tahmin ediliyor.

Söylentiler dışında hakkında pek fazla bilgi bulunmayan SteamVR ürünü 2 Mart‘ta kapılarını açacak olan Game Developers Conference’da Valve tarafından tanıtılacak. Merakla bekleyip Valve‘in sanal gerçeklik pazarına nasıl bir giriş yapacağı hep birlikte göreceğiz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.