Samsung’un Sonraki Saati Oval Olacak

Daha önce Samsung’un yeni bir akıllı saat çıkarmak için çalıştığı duyurulmuştu. Bu akıllı saati için bir SDK yayınlayan Samsung, şimdiden geliştiricilerin önünü açmak istiyor.

Geliştiriciler için açıkladığı birkaç ayrıntıyla birlikte paylaştığı bir görselle yuvarlak olacağı söylenen tasarımı doğruladı. Samsung’un sekizinci akıllı saati olacak bu cihazın çıkış tarihi ile ilgili ise herhangi bir şey açıklanmadı.

Orbis kod adlı bu yeni nesil akıllı saat için uygulama geliştirmek isteyenler SDK‘ya Samsung’un web sitesinden ulaşabilir. Cihazla ilgili açıklamada verilen resimde gördüğümüz kadarıyla CNN, Yepl ve FidMe uygulamaları cihazda kullanılabilir halde olacak. Samsung‘un bu giyilebilir teknoloji ürünü için uygulama geliştirmek istiyorsanız Samsung‘un geliştirici uygulamaları sayfasından bu saat için gerekli uygulamaya ulaşabilirsiniz.

Şuan satışta olan en bilenen akıllı saat Apple’ın ürünü. Apple Watch adıyla son kullanıcıya kavuşan bu akıllı saat mücevher gibi bir görünüme ve çok kaliteli malzemeye sahip. Apple, bu saatte gerçek bir saat formunu yakalamak için kol saati dizaynı üzerine epey bilgi edindiğini biliyoruz. Bakalım yeni ürünüyle Samsung bu başarıyı yakalayabilecek mi?

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Ali Gençtürk

22 yaşında, Hukuk Fakültesi öğrencisi. Teknolojiye ve özellikle yazılım kısmına hayranlığı ile bilinir. 28 Nisan'dan beri burada yazıyor.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.