Google Sanal Gerçeklik Gözlüğünün Çıkışını Duyurdu

Geçtiğimiz günlerde Pixel adlı telefonunu piyasaya süren Google, Daydream adlı VR gözlüğünün satışa çıkarılacağı tarihi açıkladı.

Pixel adlı telefonuyla kendi akıllı telefonunu geçtiğimiz günlerde piyasaya süren Google, Daydream adlı VR gözlüğünün satışa çıkarılacağı tarihi sonunda paylaştı. Pixel ile aynı zamanda tanıtılan, ancak piyasaya çıkarılış tarihi sonraya bırakılan Google Daydream sanal gerçeklik gözlüğü 10 Kasım’dan itibaren satın alınabilecek. ABD’de Best Buy ve Verizon üzerinden yaklaşık 79 euroluk bir ücretle satın alınabilecek olan Daydream, ayrıca aynı tarihte Kanada, İngiltere, Avustralya ve Almanya’da da satışa sunulacak.

Bunu da Oku: Ucuz Fiyat Konusunda Taban Yapan Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Şimdilik sadece Google’ın Pixel adlı akıllı telefonlarıyla uyumlu olacağı belirtilen Google Daydream’in, ilerleyen zamanlarda birçok Android işletim sistemli telefonlar ile de kullanılabileceği belirtiliyor. Google’ın resmi blog sitesinden yapılan açıklamaya göre, Google Daydream‘in Hulu, Youtube, Google Play, Google View’in yanı sıra, birçok haber sitesi ve oyun üzerinden de kullanıcılarına 3 boyutlu VR tecrübesi sunması bekleniyor.

Harry Potter müjdesi

Daydream VR gözlük sahiplerine özel fırsatlar sunmayı hedefleyen Google, ilk sürprizini Harry Potter ile yaptığını geçtiğimiz günlerde takipçilerine duyurmuştu. Google Daydream kullanıcıları, Harry Potter yazarı JK Rowling tarafından yazılan ve Harry Potter serisinin devam filmi olarak gösterilen Fantastic Beasts and Where to Find Them adlı filmin dünyasına dahil olabilecek. Kullanıcılara Daydream adlı VR gözlük ve üzerinde tuşları olan, VR dünyasında sihirli çubuk olarak gözüken özel bir aygıt aracılığıyla yepyeni bir tecrübe yaşatacak olan Google’ın ilerleyen günlerde yepyeni deneyimleri kullanıcılarına sunması bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.