Ucuz Fiyat Konusunda Taban Yapan Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Çinliler’in ucuz fiyatlı ürün politikası güden markalarından Xiaomi, sanal gerçeklik gözlüğü konusunda cepleri yakmayacak sanal gerçeklik gözlüğü ile piyasaları alt üst edebilir…

Dünyaca ünlü Çin markası Xiaomi, ucuzluk konusunda attığı adımlarla dünya devlerine kafa tutmaya devam ediyor. Çağın en önemli teknolojilerinden sanal gerçeklik konusunda attıkları adımla bu kez konuşuluyorlar.

Mi VR adını verdikleri ve yakında piyasaya sürüleceği belirtilen sanal gerçeklik gözlüğü, performans – fiyat karşılaştırmasında erişilmesi zor bir duruma imza atıldı. Çin’in Pekin kentinde gerçekleştirilen etkinlik ile gün yüzüne çıkan sanal gerçeklik gözlüğü özellikleri ile kullanıcılarını şaşırtmayı başardı.

Üzerinde dahili stereo hoperlör ve kumandası olan Mi VR, Xiaomi’nin akıllı telefonları Mi 5, Mi 5s, Mi 5s Plus ve Note 2 ile uyumlu olarak çalışabiliyor. Üzerinde 9 adet hareket sensörü bulunan sanal gerçeklik gözlüğünün özellikleri ise oldukça etkileyici.

Bunu da Oku: Oculus’dan Bağımsız Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Görüntü aktarımındaki gecikme süresi 16 milisaniye olan Mi VR‘ın bu sayede çok daha sürükleyici sanal gerçeklik deneyimini sunmaya hazır olduğu ifade ediliyor. Bu sayede gerçek ortamda yapılan bir hareketin sanal dünyadaki yansıması da oldukça hızlı oluyor.

Kısa süre içerisinde ilk olarak Çin’de satışa çıkacağı belirtilen Mi VR‘ın piyasaya sunulduktan az bir süre sonra ise dünyaya açılacağı belirtiliyor. Ürünün belirlenen fiyatı ise oldukça uygun. 29 dolar olarak belirlenen fiyatı sayesinde Xiaomi Mi VR’ın alıcısının çok olacağını şimdiden söylemek mümkün.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.