Güneş Gözlüğü Formunda Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Kaba görüntüsü ile pek kullanışlı görünmeyen sanal gerçeklik gözlükleri için önemli bir tasarım piyasaya çıkıyor. Artık sanal gerçeklik gözlükleri güneş gözlüğünden farksız tasarımda olabilir.

Adını artık çok daha sık duymaya başladığımız ve hatta kullanmaya başladığımız sanal gerçeklik gözlüklerinin tasarımları her geçen gün değişmeye devam ediyor. Dev markaların yanı sıra küçük üreticiler de bu ürünü daha farklı nasıl tasarlanabileceği konusunda çalışmalar yapmaya devam ediyor.

Çinli firma Dlodlo, V1 modelinde sanal gerçeklik gözlükleri tasarımında bir ilke imz a atmayı başardı. Bu sanal gerçeklik gözlüğü dışarıdan normal bir güneş gözlüğünden farksız görünüyor. Normal bir güneş gözlüğü kullanır gibi kullanabildiğiniz Dlodlo V1‘in ağırlığı da piyasadaki diğer sanal gerçeklik gözlüklerinden oldukça düşük.

Bunu da Oku: Yeni ürün: Hem Sanal Gerçeklik Hem Artırılmış Gerçelik

Normalde telefon olmadan Samsung Gear VR‘ın ağırlığı 312 gram, HTC Vive‘ın yaklaşık 520 gramken Dlodlo V1‘in ağırlığı ise 188 gram olarak tasarlanmış. İçerikleri içine yüklenmiş halde gelen üründe yüzlerce 3 boyutlu filmin yanı sıra sıra oyunlar da yer alıyor.

dlodlo-v1-vr-headset-hands-on-9-970x647-c

1200×1200 çözünürlük ile PC veya telefonlarla uyumlu şekilde de çalışabiliyor. Android 5.0 işletim sistemli Dlodle V1 şık tasarımının yanında kullanım kolaylığı ile de önümüzdeki süreçte şimdiki sanal gerçeklik başlıklarından öne geçen bir ürün olarak görülüyor.

dlodlo-glass-v1-d1-humanized-interaction-6-512X288

Ürünün 2016 Ekim‘inde satışa çıkacağı kesinleşirken fiyatı ise şimdilik herkese pahalı gelebilir. İçinde yüklü olan filmler ve oyunlar nedeniyle fiyatı 600 dolara kadar çıkan Dlodlo V1 yılın son aylarında kullanıcılarını bekliyor olacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.