Asus Zenwatch 3 Çıkmadan Görüntüleri Sızdırıldı

Asus’un akıllı saat pazarındaki hamlesi Zenwatch 3’ün tanıtılacağı tarihten önce sızdırılması ile görüntüleri ortaya çıktı. En büyük değişiklik ise dört köşeli formdan yuvarlak hatlara geçişleri oldu…

Akıllı saat alanında da iddialı olmaya çalışan Asus, yeni modelini tanıtmaya hazırlanıyor. IFA fuarının yaklaşması ile birlikte fazlaca yeni ürünün tanıtılması beklenirken Asus’un çok güvendiği Zenwatch 3‘ün de görüntüleri sızdırılmaya şimdiden başlandı.

Daha önceki akıllı saat tasarımlarında dört köşeli ekranlar kullanan Asus‘un bu kez yuvarlak ekranlı bir akıllı saat çıkartması kesinleşti. Android Wear işletim sistemine sahip akıllı saatlerin genel olarak yuvarlak ekranlı olmasına ayak uyduran Asus, Zenwatch 3‘te yuvarlak ekrana geçecek.

ZenWatch-3-240

Paslanmaz çelik gövdesi ve siyah ve altın rengi tercihlerinin olabileceği belirtilen Asus Zenwatch 3′ün özellikleri arasında ise Bluetooth 3.2, Wi-Fi özelliklerinin de bulunması bekleniyor.

İlk görüntüleri sızdırılan Asus Zenwatch 3’ün 5 V 2 amperlik şarj cihazının bulunacağı ifade ediliyor.

Bunu da Oku: Apple Watch Yüzünden Akıllı Saat Pazarı Küçülüyor

Eylül ayındaki IFA Fuarı‘nda görücüye çıkmadan önce sızdırılan görüntülerde ise akıllı saatin Motorola‘nın Moto 360‘ına benzediğini de ilk bakışta söylemek mümkün. Asus‘un yuvarlak tasarıma geçtikten sonra nasıl rakiplerinden sıyrılacağı da merakla bekleniyor.

Sızdırılan görüntülerde Asus Zenwatch‘un Moto 360‘a benzemesinin yanında ilk bakışta analog bir saate benzediğini de söyleyebiliriz. Yanındaki fazlaca tuşlarıyla analog bir saati andıran bu akıllı saatin ne gibi özellikleri veya uygulamaları barındıracağı ise şimdilik belli değil.

Aynı şekilde ürünün fiyatı ve son kullanıcı ile buluşacağı tarihler de henüz kamuoyuyla paylaşılmadı ancak Asus Zenwatch 3‘ün raflarda yerini alacağı dönemin 2016 olacağını söylemek mümkün.

ZenWatch-3-245

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.