HTC Akıllı Bilekliği Re Grip’i Tanıttı!

HTC ilk giyilebilir teknoloji ürününü nihayet akıllı bileklik olarak tanıttı. İşte, HTC’nin MWC 2015 etkinliğinde tanıttığı akıllı bilekliği Re Grip’in detayları.

Giyilebilir teknoloji dünyası uzun süredir HTC‘nin ilk giyilebilir teknoloji ürünün konuşmaktaydı. Akıllı bileklik mi yoksa akıllı saat mi olacak tartışmaları devam ederken HTC son noktayı MWC 2015 etkinliğinde Re Grip isimli bir akıllı bileklik tanıtarak koydu.

GPS özelliği bulunuyor!

HTC Re Grip spor odaklı bir akıllı bileklik olarak tasarlansa da bir akıllı saatten beklenen pek çok özelliği yapabilecek şekilde geliştirilmiş. 1.8 inç P-OLED bir ekranı bulunan akıllı bileklik ufak boyutlara sahip olsa da GPS özelliği sayesinde yapılan aktivitelerde ve egzersizlerde akıllı telefona ihtiyaç duymuyor.

htc re grip akıllı bileklik özellikler

Akıllı bilekliği akıllı telefonlara ihtiyaç duyduğu tek nokta ise takip edilen verilerin kullanıcıya birçok parametre ile aktarılması sırasında oluyor. Burada HTC Re Grip hem iOS hem de Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar ile iletişim kurabiliyor. İletişim kurulduktan sonra ise HTC Re Grip atılan adım sayısı, gidilen mesafe, yakılan kalori ve uyku takibi gibi bilgileri kullanıcısına uygulamalar üzerinden kolaylık gösterebiliyor. Ürünün buradaki en büyük eksikliği ise nabız ölçerin bulunmaması.

Yetersiz batarya ömrü!

HTC Re Grip akıllı bileklik suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikası olan IP57‘ye sahipken aynı zamanda darbelere ve düşmelere karşı da oldukça dayanıklı bir ürün olarak lanse edildi. Ürünün diğer teknik özellikleri arasında ise bildirim gösterebilme, çeşitli sensörler ve 100 mAh batarya yer alırken bu batarya ile GPS açıkken 5 saat, GPS kapalıyken ise 2 ile 3 gün arasında bir ömür sunuyor.

199 dolarlık bir etikete sahip olan HTC Re Grip akıllı bileklik şuan için sadece ABD‘de satışa sunulacak. Kısa sürede ise Avrupa ve diğer ülkelere yayılması bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.