HTC’den Sanal Gerçeklik Gözlüğü Geldi!

HTC MWC 2015 etkinliğinde büyük bir sürpriz yaparak sanal gerçeklik gözlüğü tanıttı. HTC’nin Re Vive isimli bu sanal gerçeklik gözlüğünün işbirlikçisi ise Valve.

Biz geçtiğimiz günlerde oyun dünyasının liderlerinden Valve‘in yeni oyun sistemi için geliştirmekte olduğu sanal gerçeklik gözlüğü Steam VR‘ı konuşurken yeni bir sanal gerçeklik gözlüğü de MWC 2015 etkinliğinde HTC‘den geldi. HTC‘den gelen Re Vive isimli bu sanal gerçeklik gözlüğünün yarı sahibi ise Steam VR‘ı beklediğimiz Valve oldu.

Bunu da Oku : HTC Akıllı Bilekliği Re Grip’i Tanıttı!

Hem Steam hem PC!

HTC‘nin Valve ortaklığı ile gerçekleştirdiği bu sanal gerçeklik gözlüğü Re Vive, bugün piyasada duyduğumuz birçok rakibinin aksine çalışmak için ikinci bir ürüne ihtiyaç duymayacak. Kendisi üzerinde hem donanım hem de yazılım olarak her şeyin tam olarak bulunduğu Re Vive, yarı sahibi Valve‘in oyun ekosistemi Steam ile birlikte entegre bir şekilde çalışabilecekken aynı zamanda da PC platformu ile de rahatlık ile kullanılabilecek.

Yüksek teknik özellikler!

HTC Re Vive tüm multimedya servisleri için geliştirilmiş bir ürün olsa da ürün Valve ortaklığından dolayı daha çok oyun odaklı bir sanal gerçeklik gözlüğü olacak. Bu sebepten dolayı ürünün teknik özellikleri arasında 90 Hz yenileme hızı, 360 derecelik görüş açısı, 70 sensör ve iki farklı görüş motoru gibi rakiplerinden daha dişli özellikler bulunuyor.

HTC Re Vive için yapılan tanıtımda ürünün tamamen hazır olduğu ve bu yıl içerisinde kesinlikle resmi olarak piyasada olacağı söylendi. Fiyatı hakkında bir bilgi verilmeyen ürünün Valve tarafından GDC (Game Developers Conference) etkinliğinde tekrar sahneye çıkarılacağı tahmin ediliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

3 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.