HTC Vive’a Kablosuz Özelliği Geliyor

HTC’nin sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vive için kablosuz bir sistem geliştirdiği ve yakında kullanıcıların beğenisine sunulacağı ortaya çıktı.

Sanal gerçeklik gözlüğü pazarının en önemli oyuncularından biri olan HTC, pazarda bulunan ürünlerin en büyük sorunu olan kablolar ile çalışma şekline bir çözüm üretti. Quark VR isimli şirket ile geçtiğimiz Eylül ayında başlayan HTC Vive‘ı kablolarından kurtarma çalışmaları nihayet sonuçlandı.

Bunu da Oku : Kablosuz HTC Vive Versiyonu Geliyor

Resmi olarak duyurulmasa da HTC, sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vive’ın kablosuz kullanılabilmesi için bir kit geliştirdi. Bu kit sayesinde kullanıcılar ürün ile birlikte gelen kablo karmaşasından kurtulmuş olacak ancak bunun da bir bedeli bulunuyor.

TPCAST ismi verilen bu kitin ne çalışma şekli ne de nasıl kullanıldığı bilinmiyor ancak gelen bilgilere göre kullanıcılar HTC Vive’ı kablosuz kullanmak isterlerse bu ürün için tahmini olarak artı 200 dolar ödemek durumunda kalacak. Yani 800 dolar olan HTC Vive fiyatının üstüne 200 dolar daha ekleyerek kablosuz HTC Vive’a 1000 dolarlık bir etiket ile sahip olunabilecek.

Tayvanlı üreticiden yakın zamanda bu ürün için resmi bir açıklama ile ürünün nasıl çalıştığı, ne zaman satışa çıkacağı ve net fiyatının ne olacağı gibi konulara cevap verecektir. Bakalım Oculus Rift ve PlayStation VR cephesinden bu duruma karşı bir hamle gelecekmi.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.