Yeni HTC Vive’ın Görüntüleri Sızdı

Merakla beklenen HTC Vive’ın ikinci nesil başlığının görüntüleri sızdı.

2016’nın ilk teknoloji fuarlarından CES‘te görücüye çıkması beklenen HTC Vive VR Gözlük modelinin önceden görülmesi büyük bir sürprizi bozmuş oldu.

Bu yeni çıkan fotoğraflarla birlikte HTC’nin ilk ürününden çok daha geliştirildiği izlenimi verirken özellikle kontrol joystick’indeki farklılık gözler önüne serilmiş oldu. Geçen Ağustos ayında HTC’nin yaptığı tanıtım gününde bu kontrol cihazlarının kullanıldığı ancak resimlerinin çekilmesine izin verilmemişti. Cihazın kontrol joystick’inde kalitesiz gözüken altıgenlerin yerini çok daha modern bir yapıya kavuşması en çok dikkat çeken özelliklerden… Yeni randerlar pürüzsüz yapısının yanı sıra baş parmağınızla kontrol edebildiğiniz bir touchpad bölümü de yer alıyor.

Bunu da Oku: HTC Vive 2016’ya Ertelendi!

htc vive kontrolcü

Ürünün headset bölümünde de değişiklikler bulunuyor. Ön çukur kısım aynı şekilde dururken üst kusumdaki kamera bölümü ise aşağıya çekilmiş durumda. IR sensörünün ise cihaza ilk bakışta görünmediğini söyleyelim.

Bugüne kadarki en incelikli VR gözlük tasarımı olan HTV Vive ikinci nesil, Ocak ayındaki CES fuarında cihazın yeteneklerini görmek için meraklılarını sabırsızlandırıyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.