Tüm Gözlüklerle Uyumlu Giyilebilir Kamera PogoCam

Bütün gözlüklere takılabilen ve kolay bir şekilde fotoğraf ve video çekilmesini sağlayan PogoCam giyilebilir kamera ufak boyutlarında büyük yeteneklere sahip.

Google Glass’ın başlattığı ancak şuan için kendisinin yer almadığı akıllı gözlük pazarı bu yıl Vuzix, Garmin ve Epson gibi markalar ile biraz hareketli geçti. Snapchat‘in akıllı gözlüğü Spectacles‘i satışa sunması ise pazarı biraz daha aktifleştirdi. Girişimciler ise akıllı gözlük pazarı için geliştirdikleri ürünler ile pazarı daha da heyecanlandırdı. Bunun son örneği ise PogoCam giyilebilir kamera oldu.

Bunu da Oku : Apple Akılllı Gözlük Geliştirecek

PogoCam akıllı gözlük pazarında bir farklılık yaparak kendisi bir gözlük geliştirmek yerine sadece gözlüklere takılabilen bir kamera geliştirmiş. Normal gözlük, güneş gözlüğü, numaralı gözlük hangisi olursa olsun tüm gözlüklere takılabilen PogoCam takıldığı gözlüğü akıllı bir hale getiriyor.

Bir parmak boyutunda olan PogoCam giyilebilir kamera 10,9 x 12,5 x 42,8 mm boyutlara sahip. Bu boyutuyla birlikte 5 megapiksel çözünürlüklü bir kameraya sahip olan giyilebilir kamera PogoCam gün içerisinde toplam 100 fotoğraf ve HD çözünürlükte 10 saniyelik 12 adet video çekebiliyor. Kullanıcının video ya da fotoğraf çekmesi ise kameranın üzerinden bulunan tek buton sayesinde gerçekleşiyor.

Bluetooth özelliği sayesinde çekilen görüntüleri akıllı telefonlara ya da bilgisayarlara aktarabilen PogoCam giyilebilir kamera 129 dolarlık bir fiyat etiketine sahip. Mart 2017‘de çıkış yapacağı belirtilen ürünün öncesinde IFA 2017’de sahne alması bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.