Misfit, Çin’de Fitbit’i Geçti!

Aktivite takipçisi pazarının önemli isimlerinden Misfit, dünya pazarını domine eden Fitbit’i Çin pazarında geçtiğini açıkladı.Haziran başında ortaya çıkan bir araştırmaya göre aktivite takipçisi ürünleri ile dikkat çeken Fitbit‘in, 3.9 milyonluk satış sayısı ile dünya pazarının lideri olduğu belirtilmiş ve listenin ilk beşinde Xiaomi, Garmin, Samsung ve Jawbone’un yer aldığını görmüştük. Pazarın diğer oyuncularından biri olan Misfit ise listeye diğer kategorisi altında girmiş ve bu kategorinin toplam satış sayısı 2.9 milyon olarak açıklanmıştı.

Bunu da Oku : Giyilebilir Teknoloji Pazarının Lideri Fitbit

Misfit CEO’su Sonny Vu‘nun çalışanlara yolladığı bir posta ise tablonun değiştiğini gösteriyor. Vu yolladığı posta ile birlikte Misfit’in geçilen 18 ay içerisinde 2 milyon aktivite takipçisi sattığını ve bu sayıda Shine ve Flash ürünlerinin etkisinin çok büyük olduğunu açıklarken şirketin Çin pazarında Fitbit’i geçtiğini de duyurdu. Vu’nun verdiği bilgilere göre Misfit geçen bu süre içerisinde Çin’de toplam 660 binlik bir satış grafiği yakalamış ve bu sayede Fitbit’ten daha yüksek bir gelir elde etmiş.

Gelen bu son habere göre Misfit‘in Çin’deki bundan sonraki rakibi Xioami ve dünya pazarındaki rakibi ise Jawbone. Misfit‘in Xiaomi’yi geçmesi çok zor bir durum olsa da bu yıl içerisinde Jawbone‘u geçebilir. Bu durumda Misfit’i dünya klasmanında ilk 5‘e sokmaya yetecektir.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.