Akıllı Telefona İhtiyaç Duymayan Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Alcatel, yeni tanıttığı sanal gerçeklik gözlüğünde herhangi bir telefona ya da bilgisayara ihtiyaç duymadan sanal gerçeklik deneyimi yaşatacak.

Bugüne kadar sizlerle bir çok sanal gerçeklik başlığı tanıtımını yaptık. Dev firmalar özellikle akıllı telefon markaları piyasaya sürdükleri sanal gerçeklik gözlükleri ile ceplerini doldurmayı hedefliyordu. Alcatel ise telefon, bilgisayar veya herhangi bir ürüne ihtiyaç duymadan sanal gerçeklik deneyimini kullanıcısına yaşatmayı amaçlıyor.

Alcatel‘in piyaya sürdüğü VR seti, sanal gerçeklik konusunda üretilen içeriği aynı anda çekerken izleyebilmeyi mümkün kılıyor. Alcatel 360 kameranın iki farklı versiyonunun yanı sıra bir adet sanal gerçeklik gözlüğü de buna eşlik ediyor.

210 derecelik balık gözlü lenslerle yapılan çekimler Alcatel Vision sayesinde görüntülenebiliyor. Hiçbir cihaza bağlanmadan 3 saat boyunca kullanılabiliyor. 120 derece görüş açısı bulunan Alcatel Vision miyop kişiler tarafından özel ayarlanabilir bölümü ile geliyor.

Bunu da Oku: SpaceVR, Sanal Gerçeklik Uydusunu 2017’de Fırlatacak

alcatel-vision-hands-on-8

Alcatel Vision‘un cep telefona ihtiyaç duymaması ile birlikte bu alanda yeni bir soluk getirebileceği konuşuluyor. Bugüne kadar bağımsız olarak çalışabilen sanal gerçeklik gözlükleri tanıtılırken ürün marka değeri dolayısı ile büyük ilgi çekeceğe benziyor.

Bağımsız çalışabilen ürünün içerisinde ise gerçek bir akıllı telefon aslında bir anlamda bulunuyor. Alcatel Vision‘da 8 çekirdekli işlemci, 3 GB RAM, 32 GB depo alanı, Bluetooth, Wifi, ivmeölçe, jiroskop, yakınlık sensörü, 2 adet Full HD 3.8 inçlik iki ekran sanal gerçeklik gözlüğü içinde yer alıyor.

Ürünün açıklanan fiyatı ise 600 dolar civarı olması bekleniyor. İlk etapta Çin’de satışa sunulması beklenen ürünün dünyaya açılacağı tarih ise netlik kazanmış değil.

alcatel-vision-hero-480-80

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

3 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.