Huawei Android Wear’lı Akıllı Saatini Tanıttı!

Çinli mobil devlerden Huawei MWC 2015 kapsamında Android Wear işletim sistemine sahip klasik tasarımlı akıllı saatini tanıttı. Huawei Watch isimli akıllı saatin detayları haberimizde.

MWC 2015 kaldığı yerden devam ederken Çinli mobil devlerden biri olan Huawei, etkinlikte klasik ve şık tasarımlı aynı zamanda da Android Wear işletim sistemine sahip Huawei Watch isimli akıllı saatini tanıttı. Huawei Watch şık olsa da Moto 360, LG Watch R ve LG Watch Urbane gibi akıllı saatlere oldukça benziyor.

Bunu da Oku : Huawei’den Android Wear’lı Akıllı Saat Geliyor!

huwaei watch

Dünyanın ilk safir camına sahip Android Wear’lı akıllı saati olarak lanse edilen Huawei Watch 1.4 inçlik bu ekranında 400×400 piksel çözünürlük ve 226 ppi piksel yoğunluğu sunuyor. Huawei Watch bu ekranı üzerinden aynı zamanda 10.000 : 1 oranında kontrast değeri sunarak ekranının ne kadar yüksek bir seviyede olduğunu gösteriyor.

Teknik özellikler yeterli mi?

Huawei Watch‘ın ekran özelliklerinden teknik özelliklerine geçecek olursak Huawei Watch’ın 1.2 GHz hızında çalışan Qualcomm işlemciye, 512 MB RAM‘e ve 4 GB dahili depolama alanına ev sahipliği yaptığını görüyoruz. Bu özelliklerin yanında 6 eksenli ivmeölçer, nabız ölçer, barometre ve egzersiz takibi gibi özellikleri de sunan Huawei Watch şık tasarıma sahip olsa da rakipleri gibi spor odaklı bir akıllı saat.

huawei watch 2

Akıllı saatin yazılımsal özelliklerine baktığımızda ise akıllı telefonlar ile entegre bir şekilde çalışarak bildirimleri alabilme, çağrıları yanıtlama, metin mesajları alma ve yazma gibi özellikler görüyoruz. Ürünün spor odağında ise yürüme, koşma ve diğer sporlar için ayrı ayrı takip özelliği ve atılan adım, gidilen mesafe ve yakılan kalori gibi bilgilerin takibi gibi detaylar yer alıyor.

Batarya ömrü nedir?

40 farklı saat tasarımı ile kullanıcılara sunulacak olan Huawei Watch, Jawbone ortaklığı ile de kullanıcıların sağlık durumlarını takip edebilecek. Ürünün en çok merak edilen batarya ömrü, fiyatı ve çıkış tarihi gibi bilgiler ise henüz açıklanmış değil.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

3 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.