Huawei Yeni akıllı Bielkliği TalkBand B2’yi Tanıttı!

MWC 2015’de giyilebilir teknolojilere odaklanan Huawei, akıllı saatinin ardından yeni akıllı bilekliği TalkBand B2’yi tanıttı. İşte, Huawei TalkBand B2’nin detayları.

MWC 2015 etkinliğinde ilk olarak Huawei Watch isimli akıllı saatini tanıtan Huawei, giyilebilir teknolojilerden devam ederek TalkBand serisine yeni bir akıllı bileklik daha ekledi. TalkBand B1‘in yeni hali olarak tanıtılan ve TalkBand B2 olarak lanse edilen yeni akıllı bileklik aynı zamanda bir Bluetooth kulaklık.

Hem akıllı bileklik hem Bluetooth kulaklık!

Giyilebilir teknoloji pazarında akıllı bilekliklere farklı bir kullanım alanı sunan Huawei, TalkBand B2’yi ilk bakışta bir akıllı bileklik olarak tasarlasa da ürün kayışından ayrıldığı zaman Bluetooth kulaklık olarak kullanılabiliyor. Bu özelliği sayesinde rakip akıllı bilekliklere göre bir adım öne geçen Huawei TalkBand B2 tasarımı ve kullanımı ile de daha da ilerleyecek gibi gözüküyor.

huawei talkband b2

Huawei TalkBand B2‘nin tasarımına bakıldığında kavisli bir kasa yapısına sahip olduğu görünüyor ancak bu kasanın sadece dış kısmı kavisli durumda. Yani ürün üzerinde bulunan 0.73 inçlik PMOLED ekran kesinlikle kavisli bir özelliğe sahip değil. Bu tasarımın sebebi ise ürünün kasasından ayrıldığı zaman Bluetooth kulaklık, kasasına takıldığı zaman ise akıllı bileklik olarak çalışıyor olması.

6 gün çalışma, 5 saat konuşma süresi!

Hem aktivite ve uyku takipçisi hem de nabız ölçer olarak görev yapabilen TalkBand B2 aktivitelerde atılan adım sayısı, yakılan kalori ve gidilen mesafe gibi bilgileri takip ederken uyku takibinde ise uyku düzenini ve saatini takip ediyor. Ürünün 90 mAh batarya gücü ise 6 gün çalışma , 5 saat konuşma ve 12 gün bekleme süresi sunuyor.

Birçok farklı kayış seçeneği ve 3 farklı boyutu ile satışa sunulacak olan Huawei TalkBand B2‘nin ne fiyatı ne de çıkış tarihi hakkında bir bilgi bulunuyor. Kısa sürede Huawei‘in bu bilgileri açıklaması bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.