LG Watch Urbane’in Yeni Modeli Ortaya Çıktı!

LG’nin geçtiğimiz hafta tanıttığı, dün itibari ile ilk tanıtım videosunu yayınladığı yeni akıllı saati Watch Urbane bugün yeni bir versiyona kavuştu. Yeni versiyonun ismi ise LG Watch Urbane LTE.

LG‘nin metal gövdeli ve klasik tasarımlı yeni akıllı saati Watch Urbane için dün ilk tanıtım videosunu yayınladığını sizlere aktarmıştık. LG cephesinden bugün gelen bir haberde ise akıllı saatin farklı özellikler ile LG Watch Urbane LTE ismi ile de satılacağı ortaya çıktı.

Bunu da Oku : LG Watch Urbane için İlk Video Yayınlandı!

Gelen haberlere göre LG Watch Urbane LTE isminden de anlaşılacağı üzere LTE bağlantısı ile 4G teknolojisine sahip olacak. Bu özellikte Watch Urbane LTE modelini akıllı telefonlardan bağımsız bir akıllı saat haline getirerek saat üzerinden sesli aramaların ve internet bağlantısının yapılmasını sağlıyor olacak. Bu bağlamda LG‘nin bu yeni akıllı saat versiyonu LTE bağlantısında bir ilki de teşkil etmiş olacak.

LG Watch Urbane LTE modelinin en büyük özelliği elbette sadece LTE ve 4G bağlantısı değil. Akıllı saat aynı zamanda Android Wear işletim sistemi yerine LG‘nin kendisinin geliştirmiş olduğu yeni bir işletim sistemini kullanacak. Burada akıllara gelen işletim sistemi ise LG’nin CES 2015‘te göstermiş olduğu webOS olsa da firma Watch Urbane LTE modelinde webOS‘un kullanılmayacağını belirtti.

Ürünün teknik özelliklerinde ise normal versiyonundan fazla olarak 700 mAh gücünde bir batarya ve 1 GB RAM bulunuyor. Bunların dışında Walkie-Talkie modu bulunan akıllı saatte GPS, ivmeölçer, jireskop ve nabız ölçer gibi sensörler yer alıyor. LG Watch Urbane LTE hakkında daha fazla bilgiyi ise önümüzdeki hafta başlayacak olan MWC 2015 etkinliğinde göreceğiz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.