360 Derece Çekim Yapabilen Akıllı Güneş Gözlüğü

Akıllı ürün özelliği kazanan son ürün güneş gözlükleri oldu. Yeni yapılan çalışma ile artık 360 derece çekim yaparken kullanabileceğiniz bir güneş gözlüğünüz olabilecek.

Günlük hayatımızda kullandığımız herşey belirli özellikler kazanarak akıllı ürün olmayı başarıyor. Bununla ilgili bugüne kadar çeşitli ürünleri sizlerle paylaşmıştık. Şimdi varlığında bahsedeceğimiz ürün ise akıllı güneş gözlüğü…

ORBI Prime adı verilen akıllı güneş gözlükleri, 360 derece video kaydı yapabiliyor. Gözlüğün önündeki ver arkasında toplam 4 adet objektif sayesinde 360 derece çekimler yapıp kaydetme şansınız artık olacak.

Bunu da Oku: Intel ve Oakley’den Ezber Bozan Güneş Gözlüğü

Gözlüğün çalışma prensibi ise gayet kolay. Akıllı güneş gözlüğünü gözünüze takıyorsunuz ve akıllı telefonunuzla eşleme yapıyorsunuz. Üzerindeki kameralar hem önünüzde hem de arkanızda kayıt yapmaya başlıyor ve bu görüntüleri sanal gerçeklik gözlüğü aracılığı ile izleyebiliyorsunuz.

012

1080p görüntü kalitesinde çekim yapabilen akıllı güneş gözlükleri ayrıca dahili Wi-Fi sayesinde çektiğiniz görüntüleri hızlı bir şekilde paylaşabilmenize de imkan veriyor.

Tek bir şarjı ile 90 dakikalık kesintisiz kayıt yapabilme şansı sunan gözlüğün en başarılı yanı ise kullanım ve taşıma kolaylığının yanı sıra su geçirmez özelliği olacağa benziyor. Normalde bu tip hareketli kayıtlar yapmak için daha büyük ürünler varken ORBI Prime ile bu çekimler daha kolay yapılabilecek.

Kadın ve erkekler için farklı tasarımları mevcut olan ORBI Prime’ın ayrıca 5 farklı renk seçeneği bulunuyor.

300 dolardan başlayan fiyatı ile Indiegogo üzerinden destek beklemeye devam ediyor.

j5kqlsboesrweckvaq1m

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.