Intel’in 495 Dolar’lık Akıllı Bilekliği MICA Yakında Piyasada!

Intel’in teknoloji ile modayı birleştiren akıllı bilekliği MICA resmi olarak tanıtıldı. Giyilebilir teknolojiler içerisinde lüks bir konuma sahip olan MICA 495 dolarlık bir fiyat etiketine sahip.

Intel‘in giyilebilir teknolojilere yöneleceği biliniyordu ve firma bunun için ilk adımı bir akıllı saat ünlü saat üreticisi Fossil ile atmıştı. Yeni gelen haberler ise akıllı saatten önce bir akıllı bilekliğin çıkacağının habercisi oldu. Intel’in geliştirmiş olduğu MICA isimli bu akıllı bileklik özellikleri ve 495 dolarlık fiyatı ile dikkat çekiyor.

Intel Akıllı Saatini Fossil ile Birlikte Üretecek

Intel‘in akıllı bilekliği MICA aynı zamanda bir akıllı bilezik olarak da adlandırılıyor. Bunun sebebi ise ürünün tasarımı itibari ile kadınlara yönelik olması. Tasarım kadınlara yönelik olsa da içerdiği teknoloji herkese hitap edecek şekilde dikkat çekiyor. Akıllı bilekliklerin birçoğunda dokunmatik ekran yer almazken MICA’da bu özellik bulunuyor. Bu ekran sayesinde akıllı telefonlardan mesaj ve Facebook ve Google gibi uygulamaların takvimlerinden bildirimleri alabilen ürün aynı zamanda Yelp desteği ile GPS ve konum bilgisi de sunabiliyor.

intel MICA akıllı bileklik 2

Yelp sayesinde konuma bağlı olarak mekan ve restoran gibi yerlerin adreslerini de sunabilen MICA, uygulamalardan gelen hatırlatmaları da titreşim yolu ile kullanıcısına iletebiliyor. Akıllı bileklik olarak yine farklı bir özelliğe sahip olan MICA sim kart ile kullanımına izin veriyor. Bu sayede telefondan bağımsız çalışabilen MICA akıllı bileklik, diğer akıllı bileklikler gibi spor aktiviteleri takip etmiyor.

Intel’in Opening Ceremony moda öncülüğünde geliştirdiği MICA akıllı bilekliği 2 Aralık‘tan itibaren 495 dolarlık yüksek bir fiyat etiketi ile alıcı bekliyor olacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.