Intel Akıllı Saatini Fossil ile Birlikte Üretecek

Akıllı saat furyasına katılmak isteyen Intel, bu alanda kendisine ortak olarak lüks saat markası Fossil’i seçti. Ürünlerin teknolojisini Intel üstlenecekken, tasarım ve moda anlayışına ise Fossil el atacak.

Samsung, LG, Sony ve Motorola gibi markalar kısa süre içerisinde akıllı saat piyasasında bir pazar oluşturdu ve oluşan bu pazara büyük firmaların ilgisi her geçen gün artıyor. En son ünlü lüks saat markası Swatch‘ın akıllı saat piyasasına gireceğini duymuştuk. Şimdi de Fossil’in Intel ortaklığı ile bu pazarda yer alacağı haber geldi.

Swatch da Akıllı Saat Kervanına Katılıyor

Intel – Fossil ortaklığının detayları henüz bilinmiyor olsada ortaya çıkacak saatlerin teknolojik altyapısının Intel, tasarım ve moda anlayışının da haliyle Fossil‘den olması bekleniyor. Aynı zamanda akıllı saat için çeşitli aksesuarlar da tasarlayacak olan Fossil’in bu akıllı saat tasarımında nasıl bir yol izleyeceği ise merak konusu.

Intel – Fossil ortaklığı haberlerinin ardından gelen Intel açıklaması ise: Akıllı moda Intel için bir uzun dönem stratejisidir. Biz tüketicilerin çeşitli bilgilere 7/24 ulaşabilmesi için en iyi yolun bu bilgilerin giysilere ve aksesuarlara entegre edilmesi olduğunu biliyoruz. Giyilebilir teknolojiler içinde moda artık kabul görmüş bir etkendir ve bir kişinin teknolojiyi giymesi o kişiye iyi bakmaktan geçer. Intel – Fossil işbirliğide bunun bir göstergesidir. 

Intel daha öncede akıllı kulaklıklar için 50 Cent ile işbirliğine gitmişti.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.