Intel Giyilebilir Teknoloji Firması Recon’u Satın Aldı!

Intel, giyilebilir teknolojiler üzerinde çalışan ve Google Glass’a rakip bir ürüne sahip olan Recon Instrument firmasını satın aldı. 

Teknoloji ve işlemci devlerinden Intel, 2014 yılından beri giyilebilir teknoloji ve ürünleri ile yakından ilgileniyor. Bu ilgisini MICA akıllı bilekliği ve giyilebilir teknolojiler için çekirdek olarak geliştirilen ve düğme boyutunda olan Curie projesi ile göstermişti. Intel şimdi ise Recon Jet ürünün ile Google Glass‘a rakip olan ve spor odaklı giyilebilir teknolojiler üzerinde çalışan Recon Instruments‘i satın aldı.

2008 yılında British Colombia Üniversitesi’nde 75 kişilik bir grubun kurduğu Recon firması geliştirdiği teknolojiler ile güzel bir büyüme yakaladı ve nihayetinde Intel’e satıldı. Bu satılma ile birlikte aynı isimle yoluna devam edecek olan Recon, yakın zamanda Intel‘in katkıları ile dünya çapında adını duyaracaktır. Ancak Intel’in bu firma şimdilik neler planladığı ve neler yapmak istediği bilinmiyor.

Satın alma sonrası fiyat ve çalışanların akıbetinin ne olacağı da açıklanmazken Intel artık bu alanda da Google’a rakip olmuş oldu. Bakalım ilerleyen zamanlarda Intel, Recon ve ürünleri ile neler yapacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.