Samsung Gear VR, Android 7.0 Nougat ile Çalışmıyor

Samsung Gear VR sanal gerçeklik gözlüğü, Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge için Android 7.0 Nougat beta sürümü ile birlikte çalışmaz oldu. Peki, bu durumun sebebi ne?

Güney Koreli mobil telefon üreticisi Samsung yaklaşık iki hafta önce amiral gemileri Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge için Android’in en son sürümü Android 7.0 Nougat‘ı beta olarak kullanıcılara sunmaya başlamıştı. Kullanıcılar bu durumdan memnun olsalar da hoşlarına gitmeyen başka bir durum ortaya çıktı. O da Gear VR‘ın Android 7.0 Nougat beta sürümünden sonra çalışmaz hale gelmesi.

Bunu da Oku : iPhone’u Gear VR’a Takmaya Çalışanlara Müjde

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge sahipleri büyük bir hevesle Android 7.0 Nougat beta sürümünü yükledi. Beta süreci hala devam ederken birçok Galaxy S7 kullanıcısı çeşitli sitelerde ve sosyal ağlarda da sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR’ın Android 7.0 Nougat beta sonrası kullanılamadığını belirtti.

Kullanıcılar Gear VR için Android 7.0 desteği olmadığını tahmin etse de Samsung’dan bu durum için bir cevap gelmiş değil. Ancak gelen bilgiler durumun şüphelisinin Oculus olduğunu gösteriyor. Bunun sebebinin ise Gear VR’ın Oculus tabanlı bir sanal gerçeklik gözlüğü olması ve Oculus’un henüz cihazlara ve uygulamalara Android 7.0 Nougat desteğini vermemiş olması olduğu söyleniyor.

Samsung’dan olduğu gibi Oculus tarafında da bu durum için bir açıklama henüz bulunmuyor. Bakalım ilerleyen günlerde resmi bir açıklama ile Gear VR‘lar için Android 7.0 Nougat desteğinin geldiği duyurulacakmı.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.