İşte Apple’ın Akıllı Kulaklığını Havada Yakalayan Küpe!

Apple’ın tüm dünyaya yayılmaya başlayan kablosuz kulaklığı AirPods için geliştirilen ilginç bir ürün tüm dünyada haber oldu.

Apple’ın son tanıtım etkinliğinde ortaya çıkan ve en az iPhone 7 kadar dikkat çeken giyilebilir teknoloji ürünü kablosuz kulaklık AirPods‘lar büyük ilgi görmeye devam ediyor. Fiyatıyla değerini gösteren AirPods‘un kaybola riskine karşılık ilginç bir ürün geliştirildi.

Özellikle teknoloji ürünlerine meraklı olanların bu tip küçük ürünlerdeki en büyük korkuları kaybetmek üzerinedir. Amerikalı bir firma AirPods‘ların kaybolma ihtimalini düşünerek geliştirdiği ürünle adını duyurmayı başardı.

M3D isimli şirket kurulduğu günden bu yana 3D yazıcı üreten bir firma. AirPods‘un ilgi çeken bir ürün olduğunu fark eden M3D, bu kablosuz kulaklıkların kaybolmaması için küpe tasarımına imza attı.

Bunu da Oku: Akıllı Dövme Projesi Gerçekleşti! İşte ilk görüntüler

3 boyutlu yazıcı ile yapılabilen sepet şeklindeki ürün kulağa küpe olarak takılabiliyor. Firma, AirPods kulağınızdayken ve bu küpe de kulağınızdayken eğer kulaklığınız düşerse bu minik sepete düşeceğini ve böylelikle ürünü kaybetme riskini ortadan kaldırdığınızı iddia ediyor.

075ba6fd91abfa43371b43d549838766_preview_featured

M3D Twisty Earbud Catcher adıyla tasarımı gerçekleştirilen ürün, firmanın anlaşmalı olduğu Thingiverse adlı internet sitesinden 3D yazıcıda çıkabilecek formatta indirilebiliyor. Eğer 3D yazıcınız varsa ürünü evinizde üretip kullanabilmeniz mümkün.

Apple’ın resmi satış noktalarında 780 TL‘ye satılan ürüne bu şekilde bir koruma sağlamak isteyenler ilgili internet sitesinden 3D yazıcı formatındaki çizimleri ücretsiz indirmeniz mümkün.

80fd5202e42477bdea3b3faa1cbc4ff3_preview_featured

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.